Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Nalu trzymaj się kochana , jestem pełna podziwu dla Ciebie

    Wpis edytowany dnia 12-01-2018 12:38 przez gosias
  • 6 lat temu

    Gosiu, a co u Ciebie? 🙂

  • 6 lat temu

    Moniczko śmigasz już na nartach ? Czy na jabłuszku?😎

  • Właśnie - ciekawe jak tam Monia!!! Szaleje już pewnie i niech dobrze się bawi!

    Dziękuję Wam kochane! Bardzo dziękuje!!!

  • Tak sobie myślę, że w tym roku  - kiedy trzeba - będę walczyła i w ten sposób :) Strzelając wyobrażałam sobie CML i TNP :) To metoda aby ślepy trafił do celu hahahahahahaha

  • Jukusia - a ja już wczoraj do Ewy napisałam :)

  • Nala, dobrze, że wkleiłaś to zdjęcie, bo chciałam je sobie obejrzeć i...zapomniałam Twoich danych do wyszukania Ciebie na fb :D Świetna fotka, a Ty równie piękna na zewnątrz, jak i wewnątrz :)

  • Ależ Kaju...... zaczerwieniłam się......... wiesz, bokiem stoję to zmarszczek nie widać......... ale bardzo dziękuję za te słowa...... wiesz, chemia konserwuje hahahahaha

    Na fb mam zdjęcie z wielkim karabinem, więc zapraszam na fb

  • 6 lat temu

    Hej "kobitki" miło Was tak słuchac, duzo optymizmu na tym forum jest przez to :))

    Wracajac do spotkania w sejmie chce tylko przypomniec:

    Musimy zebrac jak najwiecej ludzi z PBL, organizowac spotkania, pisac petycje i caly czas naciskac tych na gorze. 
    Z pomocą PKPO z Panem Andrzejem na czele damy radę.  
    TRzeba zrobic ulotki o grupie wsparcia PBL i umiescic w poradniach hematologicznych w całym kraju. 
    Tam gdzie sie leczymy i tam gdzie sie nie leczymy tez (mozemy wysłac ulotki do poradni z prosba o ich udostepnienie). 
    Tylko w grupie siła !!!!




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat