Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 8 miesięcy temu
    suzy napisał:

    Czekanie jest najgorsze bo siła rzeczy głupie myśli przychodza do glowy. Ale statystycznie 90 % wyników jest prawidłowych.

    Z wycinków wyszło cin3

  • 8 miesięcy temu

    ja na wynik wycinkow czekałam miesiąc. Czy cin 3 masz stwierdzony w cytologii?

  • 8 miesięcy temu

    Hej dziewczyny. Niestety u mnie wynik CIN II na CIN III / HPV 16 oraz reszta wysokogenne iz zdaniem „bujam się od stycznia”. 
    Zrobiono mi wycinki w szpitalu i wszystko dobrze - w opisie  nadżerki
    Kontrolnie poszłam na cytologie i znowu zaczęło ten sam zły wynik - HSIL. Zmiana średniego/dużego stopnia. Niestety moj organizm nie poradzil sobie z HPV. 
    W szpitalu usłyszałem, żeby sie tego pozbyć, najlepiej wyciac macice i całą szyjke ale do najbardziej czarnego scenariusza. Ja nigdy nie urodziłam. Mam 30 lat. Nie wiem czy chce mieć dzieci. Znowu zobaczyłem, że znowu będę robić konizacje/wycinki. Za 4 dni…
    Okropnie sie boje. 3 miesiące temu przeszłam do samo. Lekarz powiedział mi, że zabieg robi „na oko” bo coś jest tak małe, że ich nie widać. Jestem przerażona. Podobno HPV i tego gowna nie da sie wyleczyć tylko skracanie szyjki to odwlekanie w czasie a usuniecie macicy i szyjki to zabieg ostateczny ale inwazyjny, i dla tak młodej kobiety to niewyobrażalne;(

  • 8 miesięcy temu

    Tak w cytologii było cin 3 i z wycinków też cin 3, lekarz tak powiedział przez telefon. 

    Mamy ustalić zakres operacji. 

    Nie wiem o co chodzi. 17 tego idę na wizytę prywatną do niego i ustalamy.

    Co przy cin 3 robią? I dlaczego mamy to ustalać?

    Jakie badania trzeba wykonać przed taką operacją?

  • 8 miesięcy temu
    maja123 napisał:

    Tak w cytologii było cin 3 iz wycinków też cin 3, lekarz tak powiedział przez telefon. 

    Mamy wspólny zakres operacji. 

    Nie wiem o co chodzi. 17 tego idę na wizytę do niego i ustalamy.

    Co przy cin 3 robi? dlaczego mamy ustalać?

    Jakie badania należy wykonać przed taką operacją?


    Maja mi wyszło CIN 3 - zrobiłam cytologie płynna żeby to potwierdzić, wycinki na HPV (jakie mam a mam najgorsze), kolposkopie - badanie pod mikroskopem. Dostałam skierowanie na konizacje i 15.08 ide na zabieg.

  • 8 miesięcy temu

    A miałaś pobierane wycinki?

  • 8 miesięcy temu
    maja123 napisał:

    A masz pobieranie wycinki?


    Tak i wyszedł wynik poprawny, nadźerka, żadnego cin. Poszłam prywatnie do

    ginekologa i niestety to samo CIN III…..także w szpitalu bardzo sie zdziwili jak wrociłam po raz drugi. 

  • 8 miesięcy temu
    suzy napisał:

    Czekanie jest najgorsze bo siła rzeczy głupie myśli przychodza do glowy. Ale statystycznie 90 % wyników jest prawidłowych.

    cin3 z wycinków wyszło

  • 8 miesięcy temu

    maja123 czi czekasz na wynik biopsji czy materiału po konizacji?

  • 8 miesięcy temu

    dziewczyny, realnie, jest szansa na wyleczenie?

    Po HSIL / CINIII? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat