Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 8 miesięcy temu
    Justynabnzk napisał:

    maja123 czi czekasz na wynik biopsji czy materiału po konizacji?


    Biopsji, ale już mam - cin3. 

    W czwartek ustalę z lekarzem jaki zabieg.

  • 8 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    dziewczyny, realnie, jest szansa na wyleczenie?

    Po HSIL / CINIII? 


    Nie ma innej opcji. 🙂

  • 8 miesięcy temu

    Moja lekarka twierdziła, że oczywiście jest realna szanas na pozbycie się tego. Trochę niedowiarek ze mnie, ale zastosowałam się do zaleceń tj. abstynencja seksualna 6 miesięcy i pełen cykl szczepienia plus wiadomo zabieg. Pierwsze badania po zabiegu wyszły dobrze,ale zobaczymy co wyjdzie na jesień. Jeśli równie dobrze wypadną to jestem przykładem, że można się pozbyć wroga 😉

  • 8 miesięcy temu
    Joanna napisała:

    Moja lekarka oryginałła, że oczywiście jest realna szanas na pozbycie się tego. Trochę niedowiarek ze mnie, ale zastosowałam się do zaleceń tj. abstynencja seksualna 6 miesięcy i pełen cykl szczepienia plus wiadomo zabieg. Pierwsze badania po zabiegu wyszły dobrze, co wyjdzie na jesień. Jeśli równie dobrze wypadną na mnie, że można skorzystać z wroga 😉


    Mnie zmiotło z pozytywnego myślenia jak 5 msc temu miałam wycinki, wyszła nadżerka i wszystko dobrze a dla siebie powtórzyłam cytologię płynna i CIN 3, HSIL. W innym mieście zwykła cytologia II. Tego nie rozumiem
  • 8 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    Joanna napisała:

    Moja lekarka oryginałła, że oczywiście jest realna szanas na pozbycie się tego. Trochę niedowiarek ze mnie, ale zastosowałam się do zaleceń tj. abstynencja seksualna 6 miesięcy i pełen cykl szczepienia plus wiadomo zabieg. Pierwsze badania po zabiegu wyszły dobrze, co wyjdzie na jesień. Jeśli równie dobrze wypadną na mnie, że można skorzystać z wroga 😉


    Mnie zmiotło z pozytywnego myślenia jak 5 msc temu miałam wycinki, wyszła nadżerka i wszystko dobrze a dla siebie powtórzyłam cytologię płynna i CIN 3, HSIL. W innym mieście zwykła cytologia II. Tego nie rozumiem

    Ja już zwykłej cytologii nie robię. Każda może dać fałszywy wynik. Widomo to kwestia pobrania i ogląda to człowiek, który  tez może się pomylić. Zawsze mówię proszę pobrać solidnie. Mi pomiędzy pierwszą i trzecią płynną cytologią jedna wyszła prawidłowa, a też była płynna. Kolejna po pół roku znowu zła i na dodatek Cintec+ wyszedł nieprawidłowo. 

  • 8 miesięcy temu

    Mi nic nie mówili o szczepieniach, ani o wirusie.. Miałam kontrolę, lekarz powiedział że wycięli wszystko i już się zagoilo ładnie, więc już mogę normalnie współżyc a po wakacjach cytologia na spokojnie . I tyle.. 

  • 8 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    dziewczyny, realnie, jest szansa na wyleczenie?

    Po HSIL / CINIII? 

    Jestem po CIN 3 hsil z podejrzeniem inwazji do podścieliska, po pogłębionej elektrokonizacji-niestety prawie caly materiał do histopatu został skoagulowany, więc po zabiegu miałam robioną kolposkopię, która potwierdziła usunięcie zmian i brak konieczności docinania. Za sobą mam dwie cytologie - obydwie gr 2 więc super. Po LEEP miałam też zalecone genotypowanie HPV, bo lekarze byli pewni że mam - okazało się, że nie wykryto DNA wirusa.

    Mam nadzieję, że już tak zostanie i nic więcej się nie zadzieje. Z zaleceń- przez 5 lat mam częściej się badać. 

    Obecnie czekam na rozwiązanie - zaszłam w ciążę niecałe 2 miesiące po konizacji ;-) po połogu mam zrobić kolejną cytologię.


  • 8 miesięcy temu

    kardamonka to super,ja dziś robiłam pierwsza cytologie po konizacji,teraz czekanie na wynik🙄

  • 8 miesięcy temu

    jestem po konizacji, tydzien

    Mocno krwawie

    Zmieniam co 2-3h podpaskę….

    Też tak miałyście? 

  • 8 miesięcy temu

    ja krwawiłam dlugo ale słabo,około 10 dnia odpada strup,więc może to.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat