Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Cześć, jestem tu nowa i tak jak część z Was mam kiepskie wyniki od jakiś 2 lat lsil, ascus, a ostanio test P16 wyszedł dodatniprzez co miała pobrane wycinki i teraz czeka mnie 3 tyg czekania na wyniki :(
  • 3 lata temu

    Witam.Dla przypomnienia,dwa lata temu miałam amputacje szyjki,cin3.Przez 2 lata,6 prawidłowych cytologi,test hpv ujemny,bez współżycia do dziś.Przy ostatnich dwóch cytologiach,w czasie pobierania pojawlo sie krwawienie,ale tylko w momencie samego pobierania i panią doktor to zaniepokoiło jak i to,ze przed okresem mam plamienia i skierowała mnie na kolposkopia.Oczywiscie ja zrobieDziewczyny,czy miałyście kiedyś taka sytuacje?Jestem znow kłębkiem nerwów.Pocieszcie proszę,bo znow wariuje.

  • 3 lata temu

    olkaaa25,jak wyniki?

  • 3 lata temu

    Witajcie. 

    Pella przy pobieraniu cytologi również krwawiłam ale P.doktor mowila widocznie msm taka delikatna.Jestem również po konizacji cin 3 (maj 2020), miałam zabieg robiony" zimnym nozem " w Poznaniu.3 cytologie ok , 4 pojawił się Ascus dostałam 3 opakowania leków i za ok 3,4 mies kontrola.Mam nadzieję, że wyleczę to bo nie cały rok po konizacji i jest znow problem.

    Pozdrawiam Was serdecznie. 

  • 3 lata temu

    asik1,ja  miałam tez ten sam zabieg i tez w Poznaniu,ja na Polnej.W sumie to miałam od tego czasu 7 cytologi,ale jedna to niewiem czy była moja.Zadzwonili,ze mam zrobić jeszcze jedna cytologie,bo pomylili 2 szkiełka.Poszlam zrobic kolejna,ale w systemie była poprzednia,ale czy moja,trudno wyczuc,bo wynik mial nie dojść.Jaki był?Właśnie ascus.Zdenerwowalam sie,bo byc może to mój.Doktor wyjaśnił mi ze jeśli nawet,to nic się nie dzieje,bo ascus,to nie dysplazja.Po tej nieszczęsnej cytologi,bez leków,bo nic nie zapisal,miałam 3 cytologie i wszystkie ok.Mysle,ze u Ciebie będzie to samo,cytologia wroci prawidlowa.Troszke mnie pocieszyłaś,dziekuje za odpowiedz.Napisz proszę,czy przy kilku cytologiach krwawilas,czy przy jednej?Mi się to zdarzyła przy dwóch ostatnich.Jak często się badasz?Jakie badania robisz?Ja chodzę do dwóch lekarzy,na nfz i prywatnie i każdy co innego mowi.Na nfz na rok jest tylko jedna cytologia,dlatego chodzę tez prywatnie.

  • 3 lata temu

    Pella ja miałam robiony zabieg w sw.Rodzinie na Jarachowskiego.Picieszylas mnie tym Ascus😊 Moja P.doktor mowi to samo , że to nie dysplazja tymbardziej ,że hpv wyszedł teraz (-) Cytologia płynna Ascus..Ja krwawiłam praktycznie przy każdej cytologi, a także po.Teraz mam co 3 mies robiona cytologie na NFZ i co 5 mies prywatnie.Mysle ,że u Ciebie krwawienie wynika z tego ,że masz wrażliwe tak jak ja 😉 dlatego napewno będzie wszystko dobrze.

  • 3 lata temu

    asik1,mam jeszcze jedno pytanie.Jak dlugo lekarze zalecaja Tobie tak czeste cytologie?Ja po roku zrobilam test na hpv,wyszedl ujemny i wtedy p.doktor ktora pracuje w  szpitalu na oddziale gdzie bylam operowana powiedziala,ze po ujemnym hpv,moge cytologie robic juz co roku.Oczywiscie robie co 8 miesiecy,ale moze to jednak za rzadko?Jak dobrze,ze istnieje to forum.Zawsze mozna liczyc na pomoc i wymienic sie doswiadczeniami.

  • 3 lata temu

    Pella jeśli chodzi o cytologie na NFZ mam robic co 3 mies przez rok (jeśli będzie wszystko ok to później co pół roku ).Prywatnie i na NFZ miałam tak:

    - marzec 2020 wykryte cin 3 hsil

    - biopsja po 2 tyg 

    - maj 2020 konizacja 

    - kontrola lipiec prywatnie ( bez cytologii bo się goiło).Cytologia płynna i hpv zaleciła na styczeń 2021 (wykryte ascus )

    - cytologia NFZ wrzesień byla ok

    - usg jamy brzucha ( zleciła p.doktor prywatnie) 

    - cytologia grudzień 2020  (stan zapalny) nie zapisał leków 

    - teraz czeka mnie cytologia na NFZ w marcu ale raczej nie pójdę bo leczę ascus 

    - kontrola prywatnie ok maja/czerwca 

    Tez sie siedzę, że jest to forum możemy przynajmniej razem się wspierać.Gdy u mnie to wykryto swiat mi się załamał ale później było tylko coraz lepiej. Z biegiem czasu troszkę inaczej do tego podchodzę.

  • 3 lata temu
    pella napisał:

    olkaaa25,jak wyniki?

    Nadal czekam na wyniki



  • 3 lata temu
    Szkoda że częśc badan musisz robić prywatnie w takiej sytuacji.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat