Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    mnie tez wyszła kolopskopia złe i później miałam łyżeczkowanie i wycinki a później już miałam skracana szyjkę i znów wycinki. Ja jeszcze nie rodziłam nie wiem jak to będzie dalej bo jak skrócą znów szyjkę to będzie bardzo krótka wiec ciaza od początku będzie wysokiego ryzyka 

  • 3 lata temu
    agnieszka76 napisał:

    Moni89 moim zdaniem powinnaś jak najszybciej skorzystać z konsultacji u innego onkologa. Zawsze warto poznać opinie dwóch, trzech lekarzy i dopiero wtedy podjąć decyzję co dalej. Jeśli faktycznie wykryto raka G3 być może będzie rozważana rozleglejsza operacja.

    No trafiłam na ginekologa onkologa z Krakowa konsylium oglądało wynik. Nigdy w rodzinie nie było takiej sytuacji to człowiek nie wie jak postępować. Wiem ze chcą zbadać jeszcze węzły chłonne czy tam jest ok to chyba wysylaja do histopatologicznego badania no i pewnie  zależy jaki będzie wynik to podejmą co dalej ale tak czy siak musza mu skrócić szyjkę skoro są na niej zmiany nowotworowe 

  • 3 lata temu

    Cześć dziewczyny, otrzymałam wynik biopsji i potwierdził  kolposkopie: Cin 3. Pani doktor mówi że jest to stan przed rakowy i z racji tego że jestem w ciąży będą to obserwować.  Po ciąży mają się tym zająć. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i nic się do tego czasu nie pogorszy.Trzymam kcikuki za nas wszystkie !!! Wspierajmy się !! Musimy dac radę!!

  • Hej dziewczyny! Może opowiem swoją historie i któraś była w podobnej sytuacji i może doradzić 😋

    W listopadzie wybrałam się na kontrolna cytologię bo poprzednia była 1,5 roku temu. 

    Niespodziewanie dzwoni położna ze wyniki są złe i muszę zgłosić się do lekarza,okazało się ze mam dysplazje średniego i dużego stopnia CIN2,CIN3 i CIS. Szybko na badanie kolposkopowe i od razu wycinki do badania histopatologicznego. Po 5 tyg gdy wyniki się znalazły są takie: „Wycinki tarczy części pochwowej pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim oraz gruczołowym typu kanału szyjki macicy z obszarami metaplazji,w podścielisku stwierdza się przewlekły naciek zapalny. Nie stwierdzono dysplazji nabłonka ani cech nowotworu inwazyjnego” 

    Czy ktoras może mi wyjaśnić co to znaczy metaplazji? Czy wtedy tez czeka mnie konizacja szyjki macicy? Dodam że skończyłam dopiero 22 lat i jestem jeszcze przed urodzeniem dziecka. 

  • Cześć dziewczyny! Moje szczęście nie trwało zbyt długo. Pisałam we wrześniu że kolejna kolposkopia kontrolna i czy zniknie kiedyś ten stres. Moje szczęście nie trwało zbyt długo. Od konizacji chirurgicznej nie minęło jeszcze 3 lata (kwiecień). W grudniu byłam na cytologii i dziś telefon: wynik cin 3 ascus. zalecana powtórna cytologia za rok. Stwierdziłam że jeżeli 3 miesiące temu było idealnie na kolposkopii a teraz znów jest źle to nie będę czekać roku, tylko w środę jadę do mojego docenta na kolposkopie.  

  • 3 lata temu

    Patka nie rozumiem jak mogło w tak krótkim czasie wyjść z tak dobrych wyników cin 3 ?? Może miałaś źle zrobiona kolposkopię bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć ...Cin 3 nie rozwija się w takim szybkim tempie.. Czekam na wiadomość i trzymam kciuki na pewno będzie wszystko dobrze pozdrawiam serdecznie trzymaj się 

  • 3 lata temu
    A badania zawsze robisz w tym samym miejscu?
  • Cześć wam. Właśnie siedzę w poczekalni i zaraz będę wchodzić.  cytologia zawsze w jednym miejscu a kolposkopia tylko u jednego docenia który zajmuje się mną od początku i mnie operował. Też się zastanawiam jak to możliwe że tak szybko 3 mi wyskoczyło. Zaznaczę że w trakcie kolposkopii za każdym razem po operacji nie pobierali wycinków bo zawsze było dobrze i nie było potrzeby.

  • 3 lata temu
    patka18 daj znac co powiedzial lekarz .. pozdrawiam
  • Patka chyba coś pomyliłaś , przy cin 3 absolutnie nikt nie będzie Ci kazał czekać cały rok, bo to jest wskazanie do dodatkowej diagnostyki, pewnie masz ASCUS czyli podejrzane komórki z jakimś stanem zapalnym


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat