Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Rozmawialam z moją ginekolog i powiedziała ze raczej niemożliwe zeby histo tak dobrze wyszła przy dodatnim cintec i że wycinek mogl byc pobrany nie z tego miejsca co trzeba... Zalecila konizacje. Ide na konsultacje do innego lekarza, bo troche mi soe to kupy nie trzyma

  • 3 lata temu

    Rozmawialam z moją ginekolog i powiedziała ze raczej niemożliwe zeby histo tak dobrze wyszła przy dodatnim cintec i że wycinek mogl byc pobrany nie z tego miejsca co trzeba... Zalecila konizacje. Ide na konsultacje do innego lekarza, bo troche mi soe to kupy nie trzyma

  • 3 lata temu

    Pani doktor stoi przy swoim.To sa zmiany małego stopnia,niby powinny być tylko pod kontrolą.A ile masz lat?

  • 3 lata temu

    Dlatego chcę skonsultować wynik z innym lekarzem. Mam 27 lat

  • 3 lata temu

    To tak zrob,chociażby ze względu na młody wiek.Ale pilnuj sytuacji,miej rękę na pulsie.

  • 3 lata temu

    No jasne :) od 3 lat pelna kontrola, ale muszę miec pewność, tzn potwierdzenie kogos innego 

  • 3 lata temu

    asik1,napisz proszę gdzie wykonują na nfz cytologie co 3 miesiące?Moj lekarz na nfz po pol roku od zabiegu uznał ze cytologia co rok.Moze powinnam zmienić lekarza.Mialam zabieg tez w Poznaniu.

  • 3 lata temu
    Im częstsze kontrole tym większy komfort psychiczny dla nas szczególnie w okresie po zabiegu. Nie rozumiem tych lekarzy!
  • 3 lata temu

    Pella tak jak wcześniej wspominałam miałam zabieg w sw.Rodzinie i z automatu zostałam przekazana do przychodni na NFZ na ul.Niegolewskich a lekarz sam powiedzial, że przez pierwszy  cytologia co 3 mies,  jeśli wyniki będą dobre to później po roku bedziemy spotykać się co pół roku No a jeszcze później co rok.Wszystko zależy od poprawnych wyników.Natomiast prywatnie P.doktor odrazu ustaliła co 8 miesięcy ponieważ uważa, że nie ma potrzeby częściej. Także moje wyniki są jedne a każdy lekarz co innego. 

    Pozdrawiam 

  • 3 lata temu

    asik1,dziekuje za odpowiedz.Przeanalizowalam moje cytologie i cytologie miałam mniej wiecej tak jak piszesz,ale dzięki prywatnym wizytom.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat