Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Cześć, właśnie odebrałam wyniki:

    "wycinek z tarczy szyjki pokryty wielowarstwowym nabłonkiem płaskim z dysplazja malego stopnia"

    Z zaleceń otrzymałam wykonanie cytologii za pół roku. 

    Napewno skonsultuje ten wynik z innym lekarzem. 

  • 3 lata temu

    olkaaa25,tylko się cieszyć.

  • 3 lata temu

    Cieszę się, tylko zastanawiam sie czy czy przy cintec dodatnim mogl wyjsc taki wynik? Bo moja ginekolog od razu uprzedzila przy pobieraniu wycinka zeby sie nie nastawiac ze bedzie cos lepszego niz hsil ‍♀️

  • 3 lata temu

    A wycinki były przy kolposkopi?

  • 3 lata temu

    Wcześniej mialam robioną kolposkopie i wycinki pobrane zostaly na tej podstawie 

  • 3 lata temu

    Mi się wydaje,że wycinki są najbardziej wiarygodne.Oczywiscie jeśli są pobrane z właściwych miejsc.Skoro była kolposkopia,powinno być ok.A lekarz widzial te wyniki?Pytam o tego który tak mowil.

  • 3 lata temu

    Też wierzę wycinkom:) jutro bede sie kontaktować z moim lekarzem i zobacze co powie

  • 3 lata temu

    Cintec dodatni,co to takiego?Troche przeszlam przez ostatnie 2 lata,slyszalam coś o tym,ale nie wnikałam.Napisz,proszę co lekarz powiedział.Zawsze możesz skonsultować wyniki z innym lekarzem.

  • 3 lata temu

    Cintec to test ktory pozwala na wykrywanie zmian nowotworych w bardzo wczesnym stadium. Ja poszlam na kontrolną cytologie i zamiast niej, ginekolog polecila zrobienie właśnie tego testu. Tez do tej pory o nim nie słyszałam. Dam znać co i jak, to forum bardzo mi pomaga.

    A co do Ciebie, ja mialam dwukrtonie krwawienie ale po pobraniu cytologii i moja gin jak pytalam to stwierdziła ze to normalne 

  • 3 lata temu

    Dzieki,troszkę mnie pocieszyłaś.W cytologi wyszły zmiany małego stopnia,w wycinkach również wyszło Tobie to samo.Takie zmiany z tego co wiem to kontroluje się cytologia,kolposkopia,nic z nimi sie nie robi bo mogą się cofnąć.Wiec zalecenie dla mnie ok.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat