Nowotór tarczycy pęcherzykowy

11 lat temu
Witam Opiszę po krótce moje doświadczenie z guzami mtarczycy w 2005 roku po porodzie mojej córki na szyji pojawił się guz wielkości miejszego jaja kurzego,Po czym okazało się ,że to torbiel .Endokrynolog do którego trafiłam polecał mi zabieg wycięcia tarczycy,no ale stwierziłam,że tą diagnozę jeszce skonsultuje ,trafiłam do innego lekarza,który stwierdził ,że na płacie lewym mam torbiel ten torbiel wypełniony jest płynem ,który sćiągnął i wpuścił alkochol .Na prawym płacie dwa guzki Po czym kazał za jakiś czas wyoknać biopsję.Wynik biopsji wyszedł pozytywny - guzek jednak pozostał.Zalecił kontrolę raz w roku i tak też było.Przedostatnią biopsję robiłam 1,5 roku temu i było ok -zmiana była okreslona typu struna nodosa .No ale niestety ostania nie jest już pozytywna prawy płat zmiana łagodna- wole guzowe koloidowe,lewy podejrzenie nowotworu pęcherzykowego- guza z komórek pęcherzykowych.Udałam sięz wynikiem do endokrynologa i Pani doktor powiedziała ,że to nic strasznego,że ten nowotwór nie wpłynie na długość mojego życia i zaleciła powtórzenie biopsji za trzy miesiące .i wtedy podejmie decyzję o wycięciu tarczycy.Jestaem nie spokojna i uważam,że powinnam usunąć to jak najszybciej .Co o tym myślicie ???Liczę na szczere porady
43 odpowiedzi:
 • 11 lat temu
  czt ktoś mi posłuży poradą????
 • 11 lat temu
  Gdzie byłaś diagozowana?
 • 11 lat temu
  w Białymstoku
 • 11 lat temu
  Ja bym to skonsultowala jeszcze w innnym ośrodku tak dla pewności. Jeśli dwóch będzie mówiło to samo będziesz spokojniejsza.
 • 11 lat temu
  Rozmawiałam też ze swoim profesorem,który robił mi biopsję to on mi powiedziałł,że raczej nie ma co czekać tylko to usunąć czy będę zekać czy nie to i tak czeka mnie zabieg.Bbb czy Ty masz doświadczenie z tego rodzaju nowotworem???
 • 11 lat temu
  25259,
  mi co prawda od razu na biopsji wyszło podejrzenie nowotworu i wtedy lekarz kazał jak najszybciej usunąć. W miesiąc po była operacja. Każdy guz nawet łagodny może zmienić się w złośliwy, pamiętaj jednak że nie zawsze biopsja potwierdza się z wynikiem histo po operacji. Ja bym to jednak jak najszybciej usunęła.
  Wejdź tutaj-tu więcej osób zagląda i chętnie pomoże
  http://policzmysie.pl/forum/post/13/rak-tarczycy.html?page=34#comment17284
 • 11 lat temu
  kasiab
  a w jakim miescie się leczysz???
 • 11 lat temu
  25259,
  w Łodzi. Lekarz chciał od razu mnie ciąć ale z kilku innych przyczyn było to niemożliwe więc wtedy wyjaśnił mi,że mogę spokojnie zaczekać miesiąc i nic mi nie grozi.
 • 11 lat temu
  Nie ja jestem po raku piersi i jego"konsekwencjach". Ale sama jestem lekarzem więc patrzę na te sprawy z odrobine innej perspektywy.
 • 11 lat temu
  kasiab i bbb we wtorek umówiłam się ponownie do endokrynologa i mam zamiar wyjść ze skierowaniem do szpitala ,jeśli nie to 7.09 umówiłam się na wizytę do mojego poprzedniego lekarza, który powiedział mi przez telefon żebym przyjechała ze wszystkimi wynikami i możliwie jak najszybciej wyznaczy mi termin zabiegu..Modlę sie i liczę ,że pozbadaniu histo wyjdzie mi,że to zmiana łagodna.Dzięki za zainteresowanie


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat