Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4898 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Dziewczyny odżywka WAX jest super stosuje ja od początku choroby z bardzo dobrym skutkiem. Pozdrawiam 

  • 4 lata temu
    Jakie leki przeciwzapalne możemy zażywać oprócz Ibuprofenu?
  • Z tego co mi wiadomo to wszytkie rodzaje NLPZ, czyli np. aspiryna, ketonal, nimesil, metindol, diclac, apo-napro, nabuton, mel czy celebrex. Jednakże wszytko jeszcze zależy od zażywanych innych leków i chorób współistniejacych.

    Pozdrawiam 😊 

  • Tym razem ja mam pytanie: czy obecnie odbywają się normalnie Wasze wizyty u hematologa, czy tylko telewizyty, kontrolne badania rejonowo, przerwa w molekularnych, a leki odbiera ktoś przez Was pisemnie upoważniony? Moja wizyta co prawda wypada za 2 tygodnie, ale chciałabym wiedzieć jakie teraz są procedury. Oczywiście za 1.5 tygodnia będę tam dzwonić i pytać. 

    W internecie jest taka informacja: https://hematoonkologia.pl/akt...

  • Marwijjah napisał:

    Z tego co mi wiadomo to wszytkie rodzaje NLPZ, czyli np. aspiryna, ketonal, nimesil, metindol, diclac, apo-napro, nabuton, mel czy celebrex. Jednakże wszytko jeszcze zależy od zażywanych innych leków i chorób współistniejacych.

    Pozdrawiam 😊 

    Nie wiem jak i czy można edytować posty po dodaniu na forum 😎🤔 więc zaspamuje i wrzucę raz jeszcze bo zapomniałam wspomnieć ważną rzecz... 

    Aspiryna może zwiększać ryzyko krwawienia, zwłaszcza jeśli ma się małopłytkowość w wyniku naszego leczenia. 

    W ogóle jak jeszcze byłam na początku leczenia dostałam fajną tabelkę odnośnie interakcji lekowych, ale za nic w świecie nie mogę jej teraz znaleźć.😆

  • 4 lata temu
    Marwijjah - ja miałam panowaną wizytę na 27/03, ale spanikowałam i zadzwoniłam do mojej poradni (przyszpitalnej) i pozwolono mi przyjechać 13/03, dostałam Sprycel na 3 mies.i zrobiono mi badania molekularne. A co do Ibupromu, to nie wiem czy to prawda, ale podobno we Francji dowiedziono, że po Ibuprofenie gorzej przechodzi się Koronawirusa… ile w tym prawdy???
  • BasiuM jakim cudem udało Ci się dostać Sprycel na 3 m-ce ? W mojej poradni informują, że procedury pozwalają na przekazanie 1 opakowania leku na m-c. Więc jadę kilkadziesiąt km co m-c chociaż wyniki od dawna są b. dobre i mogła bym przyjeżdżać rzadziej.
  • 4 lata temu
    b.bednarska - ja mam wizyty co 3 mies. dlatego tak mi dają.... moje wyniki zaczynają powoli rosnąć, w styczniu miałam 0,034, wcześniej 0,02 0,01, zobaczymy jak będzie za marzec..
  • 4 lata temu

    Mi dr kazala brać ibupron, tylko przeciwbólowe leki niestereidowe. A aspiryna rozrzedza krew i nie źle daje popalić zoladkowi więc nie wszyscy mogą ją brać. Najlepiej jak jest dojelitowa. Kiedyś była aspiryna amerykańska, która nie była szkodliwa ale ślad po niej zaginął. Trzymajcie się i pozdrawiam. 

  • BasiuM w jakim mieście się leczysz?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat