Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Hej dziewczynki..... Ja nadal wegetuję....bardzo źle przechodzę tą grypę.... we wtorek poszłam sobie zrobić badanie krwi, bo bardzo źle się czułam i no i okazało się, że mam 2,3 WBC. Zadzwoniłam do mojej Pani Hematolog i ustaliłyśmy, żeby do 08 marca przerwać branie Imatinibu. Od wczoraj nie biorę, ale nadal źle się czuję... mam szumy w uszach i brak mi sił.... Kiedy to się skończy? Jak ja za każdym razem będę tak źle przechodzić każde przeziębienie to ja dziękuję....

  • Basiu M  nie zniechecaj sie, moze masz grype a ludzie obecnie bardzo choruja i ciezko ja przechodza, nawet zdrowi. Ja mialam dzisiaj wizyte ale z uwagi na duzy mroz odlozylam  za tydzien, bo kawalek mam dojechac. Te szumy  to czyzby  od  imatinib, czy on ma jeszcze jakos nazwe  bo ja biore Nibix/imatinibum/. Organizm musi sie przyzwyczaic, ja na poczatku bralam interferon i tez mialam przeboje. Daj sobie troche czasu i trzymaj sie cieplo i zdrowo.Pozdrawiam

  • 6 lat temu

    Jadziu w styczniu zaczęłam brać Meaxin, a później lekarka dała mi Imatinib Accord, jest to mniejsza tabletka i lepiej się ją połyka. Myslałam , że jak się odstawi to lepiej mi będzie, ale wcale nie jest lepiej.... wręcz mnie dzisiaj bolały kości od miednicy w dół, jakby mnie rozerwać chciało od środka i tak trzymało mnie ok. 30 min. Teraz wieczorkiem jest mi lepiej... Zobaczę co przyniesie jutro... Pozdrowionka dla Ciebie :)

  • K55 - Witaj. Tak, to częste zjawisko że tak spadają leukocyty albo płytki że lek trzeba na chwilę odstawić. Potem wyniki wracają do normy i można imatynib brać dalej :) Dużo zdrowka dla Ciebie

  • Basiu - co do grypy - teraz panuje taka straszna grypa że zdrowych powala!!! Moi znajomi - młodzi, silni, zdrowi - leżą od ponad tygodnia z powodu grypy. Cieszmy się, że taki mróż i jakoś ten szalejący wirus wyleczy. Musisz leżeć i odpoczywać. To normalne, że będziesz osłabiona nawet dwa tygodnie. To tylko tak reklamy w telewizji głupio gadają, że grypa to dwa dni i przechodzi.

  • 6 lat temu

    K55 - mnie też spadły płytki do poziomu 80, ale oprócz tego WBC.... i jeszcze inne parametry... pozdrawiam

  • 6 lat temu

    k55 - od kiedy chorujesz? ja od 16-01, więc wszystko dla mnie jest takie nowe.... uczę się z tym żyć :)

  • 6 lat temu

    dziękuję k55 - jesteśmy obie nowe... ale jak widzisz nie samotne :) pozdrowionka...

  • BasiaM

    k55

    Obie nowe, obie nie samotne :) Z nami dacie rade, a potem i bez nas zobaczycie, że jest dobrze :)  Każdemu piszę, że w naszej chorobie potrzeba czasu. Organizm musi przyzwyczaić się do leku!!!

    Oczywiście każdy jest na początku zagubiony. Ja by łam sama, bez forum. Cięzko było. Ból kości, ból stawów. Opuchlizna.  

    Piszcie i pytajcie. I pamiętajcie że będzie dobrze.

  • Dziewczyny nie dolowac się tylko glowa do góry. Najtrudniejszy pierwszy rok...... 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat