Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Iwoska, proszę nie martw się. Ja często mam badania krwi ale z zupełnie innego powodu. Przez kilka lat miałam WBC na poziomie 4,5, później 6 i wszyscy krzyczeli i straszyli, a ja się dobrze czułam i nie chorowałam. Później zmienili mi leki i teraz mam na poziomie 9 czasami nawet ponad normę. Ale jak dobrze się czuje to nauczyłam się już nie reagować. Pewnie o tych rowerów, może troszkę za dużo jeździłaś. Ale masz katar, temperaturę? Jak nie to na pewno jest wszystko dobrze. Przykro, że nie ma znowu Twojej lekarki. Zawsze to jakby raźniej. Trzymaj się i oby nie było zamieszania jak ostatnio!!!!!
  • Wrażenia z dzisiaj; 6 rano mąż do przychodni abym szybko się dostała na wizytę - był drugi, 8 rano - dziecko odstawione do przedszkola dziadek odwieziony na autobus ja 8.00 w przychodni, 8.50 wchodzę do gabinetu - lekarka, której nie znam - miła, uśmiechnięta koło 50 lat, spisuje wyniki w kartę, dieta wątrobowa i wspomaganie c.d. ogląda wyniki MMR z Bydgoszczy, jest dobrze MMR: 0,007% - warto było cierpieć moja wątrobo!!! 9.05 po leki do apteki szpitalnej, kolejna wizyta 9 luty mimo że powinnam 11 lutego no ale poprosiłam bo przecież KUDOWA hurrrrrrra, 9.30 w pracy - szczęśliwa że spadło MMR - 3 trzy opakowania Tasigny z 1,75 do 0,007% - wieczorem świętowanie z mężem :-) :-) :-) :-)
  • NOWY ROK NOWE CUDA!!!!!!!! SUPER!!!! BARDZO SIE CIESZE!!!!! MMR SUPER!!!! ALE FAJNIE IWOSKA, NAPRAWDE!!!!!!! MIŁEGO ŚWIĘTOWANIA WAM ŻYCZĘ!!! BO JEST CO ŚWIĘTOWAĆ!!! W KUDOWIE WYPIJEMY ZA TO RAZEM!!!! :D :D :D :D :D :D
  • Oj cuda cuda nala123 :-) strasznie mi ulżyło jak zobaczyłam wynik :-)
  • Witam, i dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;) Czy mógłby mi ktoś doradzić jak sobie poradzić z przeziębieniem? U mnie wszyscy chorzy, i niestety M. też dopadło ;/ on oczywiście do lekarza nie chce iść :( czy mógłby mi ktoś doradzić co może wziąć, zastosować z domowych sposobów? W tej chwili nadal raz dziennie przyjmuje Telux400mg i nie wiem co może wziąć żeby mu nie zaszkodziło. Głównie dokucza mu gardło i katar.
  • Ja miałam zakaz jakiegokolwiek apapu,-paracetamolu a poza tym brałam wszystko co naturalne cytryna, imbir, sok malinowy i wylezec :-) a mniej naturalne brałam ibuprom i wapno
  • Abata, ja jak chorowałam i brałam ten lek to psikałam gardło hasko-septem, ssałam chlorochinaldin, jadłam rutinoscorbin, herbata z miodem i imbirem. To wszystko było konsultowane z hematologiem. Jak napisała Iwoska - zakaz paracetamolu ale też i soku z grejpfruta!!!! Ja też robiłam sok z cebuli - poszatkowaną cebulę zalałam miodem i to piłam. A do nosa dla mnie najlepsza była po prostu sól morska którą dużo razu psikałam nos. Gdyby się pogorszyło to koniecznie zabrać ulotkę do lekarza!!! Zdrówka życzę!
  • iwoska25 - dzięki za odp. nala123 - M. też tym psika :) niestety M. nie chce nawet słyszeć o lekarzu ;( a doszedł jeszcze do tego wszystkiego kaszel... Dzięki za rady.
  • abata. na kaszel polecam acc przez 5 dni x 1 tabl. Musujaca /\ Sama to przy infekcji przezieb stosowalam, malezy stosowac tylko leki niestereidowe Tylko te leki,ktore nie zawieraja paracetamolu,chodzi tu o watrobe. Tez na poczatku mialam katar,gardlo i kaszel i takie objawy czesto wystepuja.
  • No proszę, jak się rozmowa rozbujała :) Chyba obudziłyśmy się z zimowego snu.. :) 1. Szpiku nie miałam robionego już drugi rok. Ale wyniki miałam bardzo dobre i coraz lepsze, więc mi odpuścili :) Nie wiem, czy teraz sie nie obudza, bo ostatnio coś mi się pochrzaniło w wynikach.. 2. Na przeziębienia - aspiryna i chleb z masłem i czosnkiem. Zieje się potem niemiłosiernie, więc najlepiej na weekend, względnie popołudniem :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat