skutki uboczne terapii NILOTYNIBEM

Witam wszystkich z pbs. Od 8 lat biorę NILOTYNIB (TASIGNA) z dobrym skutkiem tzn. całkowitą remisją choroby. Jednak ok. 2 lata temu pojawiły się b. poważne problemy z sercem. Diagnoza kardiologiczna - choroba niedokrwienna serca w przebiegu miażdżycy naczyń krwionośnych. We wrześniu 2015r. wszczepiono mi 2 stenty w tętnicę wieńcową. Wskutek tego ustąpiły bóle w klatce piersiowej, jednakże nasiliły się bóle kończyn dolnych.Hematoonkolog zalecił badanie przepływowe w nogach i jeśli okaże się ,że jest to miażdżyca w stopniu zaawansowanym wypadam z programu klinicznego , przestaję brać NILOTYNIB (najprawdopodobniej sprawca moich kłopotów sercowych wg hematologa) i przechodzę na dazatynib. Bardzo się martwię tą sytuacją i będę wdzięczna za wymianę doświadczeń osób które miały podobne kłopoty. Bozena.
26 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Witaj Magdo Co do osłonowych leków - brałam pantoprazolum. Ale dlatego że gastroskopia wykazała przewlekłe zapalenie żołądka. Brałam wtedy Gliwek. Ale mój dietetyk opracował mi dietę której bardzo się trzymałam. No i odstawiono mi Gliwek, który mi strasznie drażnił żołądek. Tak więc ponowna gastroskopia wykazała, że mogę odstawić leki osłonowe. Jeśli masz zaświadczenie od lekarza, że gastroskopia wykazała zapalenie żołądka to leki osłonowe kupujesz po cenie ryczałtowej 4,75 zł za 28 tabl. To ważne, bo apteki wciskają leki po 32 zł za tą samą substancje czynną. A Ty masz coś stwierdzone??? Miałaś gastroskopię?
  • 2 lata temu
    Na razie ok. Już parenascie dni biore i jest ok. Będę się musiała rozejerzeć za szamponem na wzmocnienie włosów, tak na wszelki wypadek.
  • 2 lata temu
    Na razie ok. Już parenascie dni biore i jest ok. Będę się musiała rozejerzeć za szamponem na wzmocnienie włosów, tak na wszelki wypadek.
  • 2 lata temu
    Pewnie. Dobry szampon nie zaszkodzi. W naszej aptece proszę o próbki szamponów na wzmocnienie. Mówię wprost, że mam raka i chce próbki. Dostaje całą garść :D Próbki są dobre, bo niektóre szampony mimo iż lecznicze to drażnią mi skórę głowy.
  • 1 rok temu

    Hej dziewczyny. Pozdrawiam Was. Z niektórymi już wcześniej pisałam. 

    Ja biorę tasignę od prawie 7 lat. Od grudnia źle się czuję. Zaczęły się kolatania serca, wysoki puls, skaczące ciśnienie i ból brzucha. Ogólne osłabienie. Wyniki niby w normie, echo serca też ok. 

    Czytając Wasze posty zastanawiam się czy Tasigna nie zaczęła mi szkodzić?! 

    Jak Wy się teraz czujecie? 

    Wpis edytowany dnia 04-02-2018 11:36 przez maxim
  • Maxim wklej swój wpis do wątku do którego podaję link :

    https://faqrak.pl/forum/post/l...

    Tam szybciej uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. 

    Pozdrawiam.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat