Rak szyjki macicy (leczenie bez operacji) a skutki ubocznymi leczenia

13 lat temu
Raj szyjki macicy (bez operacji leczenie: radiochemioterapia i brachyterapia) - po 5 mies jak radzic sobie ze skutkami ubocznymi leczenia jak np drazniace wezły chłonne, jajniki, wieczne wzdecia i gazy, wiecznie pełny pęcherz? Kto moze pomóc?
1078 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    weronika85 proponuje zrobić badanie d-dimer podwyższony powoduje opuchnięcie nóg , może to być również obrzęk limfatyczny często występuje u osób po leczeniu . Internista powinien was pokierować badania są odpłatne fundusz nie refunduje, ale są to nie duże koszta . W ostateczności można zrobić usg tej nogi . Pozdrawiam
  • ja sie melduje jakos ciagne do przodu czekam na komisje lekarską bedzie w poniedziałek zobaczymy co pokarze ogólnie jest w miarie zołądek i biegunki najbardziej dokuczaja
  • Dziewczyny Witam wakacyjnie co tam u Was?Weroniko jak mama? Pozdrawiam :)
  • Witam. Aleksandra....dziękuję,mama bez zmian jest ok,w nodze prawdopodobnie zapalenie żyły,tabletki mascie i przeszło.noga byla przeciążona no i upał dały się we znaki. Dalej pracuje w restauracji na sezon,została babcia po raz 3 ,we wrześniu leci na Majorkę do mojej siostry na chrzest wnuka :),codziennie modle się za jej zdrowie i wszystkich chorych. Poza tym u nas bez zmian. Pozdrowienia dziewczynki i meldujcie się z wakacji!!!
  • 7 lat temu
    Witajcie Dziewczyny, jak tam po wakacjach? Jestem po małej kontroli, i wszystko bez zmian. Pozdrawiam
  • 7 lat temu
    Witajcie. U nas na razie ok. Tylko martwi mnie, że mama narzeka na bóle mięśni, stawów, sama nie wie jak to nazwać. Drętwieją jej ręce często. Miała badany poziom potasu, magnesu i jest ok. Czy ktoś tak ma? Ja oczywiście panikara boję się czy to nie jakieś przerzuty na kości ...:(
  • 7 lat temu
    Staram się właśnie myśleć, że to coś innego. My podejrzewamy jeszcze boleriozę, bo mama kiedyś to miała sporo kleszczy i takie nie typowe bóle w sumie na to wskazują. Ale do przychodni chorób odzwierzęcych kolejka na styczeń :/ Mama ostatnio miała całkiem sporo tych badań i wygląda na to że wszystko poza tym jest ok. Tak mi z tym rozsiewem się skojarzyło, bo mój wujek ma raka prostaty i właśnie teraz rozsiew na kości, same wiecie jak to działa. Ściskam Was wszystkie mocno :)
  • 7 lat temu
    Staram się właśnie myśleć, że to coś innego. My podejrzewamy jeszcze boleriozę, bo mama kiedyś to miała sporo kleszczy i takie nie typowe bóle w sumie na to wskazują. Ale do przychodni chorób odzwierzęcych kolejka na styczeń :/ Mama ostatnio miała całkiem sporo tych badań i wygląda na to że wszystko poza tym jest ok. Tak mi z tym rozsiewem się skojarzyło, bo mój wujek ma raka prostaty i właśnie teraz rozsiew na kości, same wiecie jak to działa. Ściskam Was wszystkie mocno :)
  • Witam Was kobietki! Mam pytanko odnośnie Waszego samopoczucia po przebytej chorobie. Ostatnio zaczęłam odczuwać dyskomfort z racji nocnego pocenia się (głównie głowa i kark, szyja). Czy któraś z Was miała takie schorzenia po leczeniu? Nadmienię, iż dwa lata temu zakończyłam leczenie. A jak Wy się czujecie? Cisza coś zapanowała na forum...
  • Trzymam kciuki za wizytę ? jeżeli chodzi o jelita to co raz mnie też coś złapie. Ale już wiem co mogę jesc A co nie :) ja menopauze przechodzilam jeszcze przed choroba. Poty miewalam również i po Ale ost coś częściej. Dlatego pisze z ciekawością cze któraś z Was coś takiego miała.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat