Rak szyjki macicy (leczenie bez operacji) a skutki ubocznymi leczenia

13 lat temu
Raj szyjki macicy (bez operacji leczenie: radiochemioterapia i brachyterapia) - po 5 mies jak radzic sobie ze skutkami ubocznymi leczenia jak np drazniace wezły chłonne, jajniki, wieczne wzdecia i gazy, wiecznie pełny pęcherz? Kto moze pomóc?
1078 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Już po wizycie. Ta bardzo zła cytologia to stan zapalny. Uff i hurra. Pielęgniarka przepraszała mamę, że dzwoniła i tak ją nastraszyła. Ja się cieszę, że to tylko to a nie wznowa. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich.
  • 8 lat temu
    Nie wiem czemu jeszcze raz post zamieściło. Nawet nie wiesz Agnieszko jak się cieszę i wprost nie mogę uwierzyć:)
  • 8 lat temu
    Meg cudowne wieści :D U mnie po wizycie idealnie.... Kolejna wizyta 28 lipca. Można cieszyć sie nadal wiosną <3
  • Hejka. Mama po kontroli na koniec marca,niby ok.zaczęła juz swoja sezonową pracę i tu moje pytanie. Wczoraj 10h na nogach bez odpoczynku siadania,spuchła jej noga nad kostką,nie wiem co jak nie ma mnie w domu,jutro będę. Ponoć nie boli ani nic z tych rzeczy. Wszystkie badania ostatni usg jamy brzusznej ok.ostatni rezonans w styczniu 2015,tez ok. Kolejna kontrola u onkologa 21wrzesnia. Co robić? Pozdrawiam was kobietki
  • Witaj! Może po prostu mama przeciążyła nogi tą pracą. Jest ciepło, woda się w organiźmie zatrzymuje, tym bardziej mama cały czas pracowała na stojąco bez siedzenia, co może być również tego skutkiem. U mnie też tak było, nawet spacer 2 km kończy się czasami obrzękami. Więc na spokojnie. ;)
  • Dziękuję za odpowiedź i podniesienie na duchu że to tylko to,mama ma żylaki i może miec to tez z tym związek. Jest 5lat od wykrycia rsm minie we wrześniu,3b. Już kupiłam jej diosminex1000 mg,i jakiś żel na obrzeki. Dziwne tylko że jedna noga spuchła,no i dowiedziałam sie że pobolewa.może źle nadepnęła i nadwyrężyła coś,albo zapalenie żyły może być. ....zawsze jakieś zmartwienie,ostatnio dużo osób z mojego otoczenia,to wznowa glejaka u cioci,to 3letni sąsiad guzy w główce,to wujek chlonniak i białaczka razem,to dziś sie dowiedziałam przyjaciółka babci i zarazem naszej rodziny rak pęcherza moczowego....za dużo....
  • Cześć Weroniko myśle ze mama po prostu przeciążyła ta nogę zresztą jest gorąco to i nogi puchną moąe być zapalenie może też być to po leczeniu takie póżne skutki uboczne zresztą i wiek i leczenie bardzo obciążające daja o sobie znac ale z tym to my sobie poradzimy :):):)Głowa do gory bedzie dobrze zobaczysz jak dzieciaczki? Pozdrawiam wszystkich
  • Mam nadzieję że będzie dobrze . Dzisiaj wieczorem obejrzę sama nogę,bo jedziemy do domu. A dzieciaczki rosną jak na drożdżach Aleksandra,tymek 4lata i 2miesiace,nauczył sie juz jeździć na rowerze z pedałami bez kółek bocznych,a Ola 2,5roku....oj łobuziara mala i gaduła,broją niesamowicie jak są w kupie,jak to dzieci. A jak u Ciebie zdrówko,Aleksandra?nikt na forum ie pisze to chyba każdy jakoś się kula do przodu :). Pozdrawiam dziewczynki i miłego dnia.
  • Zmartwiłam się właśnie bo w dr Google wyczytałam że w zaawansowanym stadium klinicznym pojawia sie obrzęk niesymetryczny nóg,boję się,co robić,gdzie sie udać. Jest opuchniętą prawa noga po nocy po odpoczynku mniej,zobaczymy jak dzisiaj po pracy. Łzy cisną mi się do oczu.do jakiego lekarza iść żeby sprawdzić od czego to
  • 7 lat temu
    Wystarczy rehabilitant - mama pewnie przeciążyła nogę.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat