Rak szyjki macicy (leczenie bez operacji) a skutki ubocznymi leczenia

13 lat temu
Raj szyjki macicy (bez operacji leczenie: radiochemioterapia i brachyterapia) - po 5 mies jak radzic sobie ze skutkami ubocznymi leczenia jak np drazniace wezły chłonne, jajniki, wieczne wzdecia i gazy, wiecznie pełny pęcherz? Kto moze pomóc?
1078 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Witam,jestem nowa od 3 dni z diagnoza -rak szyjki macicy 3B.Napewno wiecie jak sie czuje...... Czeka mnie chemioterapia i radioterapia i chcialabym sie dowiedziec czy moge sie jakos przygotowac do chemii,cos zrobic zeby uniknac czegos.Nawet nie wiem czego... Dobrego Nowego roku zycze i Wam i sobie .
  • 7 lat temu
    Agnieszka76, tasza27 odezwala sie do mnie na priv i rozmawiamy..... Dziekuje :)
  • Witam serdecznie jestem nowa .Niestety i mnie dopadła ta okropna choroba. Na początku przeżyłam piekło,całe życie runęło w gruzach ,minęło już 3 miesiące jestem już na końcu leczenia .Rak nieoperacyjny 2b,choć na radioterapii stwierdzili 3b,Przeszłam 23 lampy,5 chemii ,i blachyterapię coś okropnego .Zostało mi jeszcze 2 seanse.Pan dr zakłada cewnik /dla mnie jest to bardzo bolesne/po czym aplikują do pochwy aparacik ,robią mi tomograf ,potem naświetlania.W moim przypadku guz 7 na 4 ,o dziwo po radioterapii guz całkowicie znikł.Wiec jest nadzieja i nie wolno się. poddawać .Strach zawsze pozostaje ,nie wiem jak to wygląda po zakończeniu leczenia.Na drugi dzień po mojej diagnozie ,zmarł mi tato,też na raka . Moja psychika jest w ruinie.Chciałabym poznać panie które ,mają to za sobą ,jak będzie wyglądało moje życie,bo na razie wydaje mi się że to koniec .Jak sobie z tym radzicie
  • witam cie i bardzo dziękuje ,za słowa otuchy.Co do operacji to na razie nic nie wiem ,mam jeszcze 2 blachy ,jadę jutro na / tortury/ ,jak to ja mówię.Dla mnie jest to takie bolesne bo jestem nieoperacyjna.Najgorsze dla mnie rokowania jak dowiedziałam się jakie mam szanse załamka.pozdrawiam serdecznie
  • Dzięki za słowa otuchy ,myślę że dopadła mnie depresja ,ponieważ już nie miesiączkuje i jest to objaw menopauzy ,mam bule w piersiach nie wiem czy to nerwy czy coś innego,ale ostatni okres mego życia to sam stres.Myślałam zawsze ze mnie to nie dotyczy a tu masz ,pytanie dlaczego ja .Dzięki za takie forum jest to dla mnie ogromne wsparcie .nie wiem czy moge iść do sauny ,basen .Kiedy byłam zdrowa bardzo intensywnie ćwiczyłam na platformach wibracyjnych,i nie wiem czy to sie nie przyczyniło do postępu mojej choroby w 3 lata 3 stadium.pozdrawiam
  • 7 lat temu
    Dziewczyny czy Taterniczka pojawia się tu jeszcze? Miala takie same leczenie jak ja będę miała czyli chemia radioterapia i brahyterapa.Chciałam dopytac co o jak :) Pozdrawiam wojowniczki :)
  • Aniu ja tez miałam takie leczenie jak ty ,chemia ,lampy, blachy,bez operacji,jestem po leczeniu 2 mies.Jak masz jakies pytania pytaj o wszystko.
  • witam , wyczytalam w waszych postach ze nie wypadly ci wlosy po chemi, jak to mozliwe , czy stosowalas cos na wzmocnienie lub tp? ja od poniedzzialku czyli jutra zaczynam radio z chemia dozylna przez 25 dni i boje sie skutkow ubocznych , nie wiem czy dam rade :(
  • 5 lat temu

    Hej dziewczyny. Ja znowu  z problemem:( Mama, 4,5 roku po radio i chemioterapii, rsm IIB.  Ostatnio po oddaniu moczu pojawia się krew:( Miała usg brzucha i tam nic nie wykazało. Jutro dopiero wyniki moczu odbierze:( Czy któraś tak miała w takim czasie po skończonym leczeniu? Dodam że jakiś czas temu mama miała silny ból brzucha i zatrzymał się jej mocz. Wyglądało to jak zapalenie pęcherza, ale do lekarza nie poszła i mówi że od tej pory tak się zaczęło? Czy to może być przewlekłe zapalenie pęcherza ??? Boję się że to nacieki się porobiły :(

  • Nie.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat