Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • I muszę Wam się pochwalić moje białe rybeczki że ............................... zapisałam się do szkoły!!!!!!! Ja naprawdę bardzo wierze że kiedyś wyzdrowieje. Już niedługo na nadciśnienie płucne ma być dostępna kolejna tabletka. Teraz kolejnym etapem leczenia jest pompa. Lek podaje się przez skórę. 24 godziny na dobę  masz igłę w brzuch wbitą a na pasku pompę i ona podaje lek  24 na dobe. A już jest taki lek w tabletce! Więc jak tu nie wierzyć w uda!!!

  • Szkoła co drugi weekend, aby się nie forsować :) Tak się cieszę :)

  • Brawo ty - biurokracja zawsze męczy - jeśli to szkoła policealna lub studia płatne to z PFRON można sfinansować czesne i inne koszty - odezwij się to powiem Ci o szczegółach :-)

  • Super Naluniu. Same sukcesy, gratulacje. Jaka to szkoła? Pochwal nam się. 

  • Iwosko - Ciebie to na pewno wykorzystam z tymi Twoimi przepisami PFRON :) ale to innym razem. Dziękuję kochana


  • Kajuniu J - jak ślicznie napisałaś! Jakie to miłe.

    Odpukać wiosna idzie to i miło się zaczyna robić. Wrocław to duże miasto i dużo jest darmowych szkół. I taką sobie wybrałam. To jest liceum wieczorowe dla dorosłych, państwowe. Zapisałam się na rachunkowość, bo takie mam wykształcenie i to lubię. Ale już dawno się tym tak szczegółowo  nie zajmowałam, chcę odświeżyć pamięć.  Potem można normalnie podejść do egzaminu państwowego na A53 i A 36 (A35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji, i A 36 prowadzenie rachunkowości). Szkoła trwa dwa lata.

    A jak mi sił i zdrowia wystarczy to zapiszę się jeszcze na BHP bo o tym marzę od dawna J Sama się szkoliłam w tym temacie, zrobiłam w kancelarii kartę oceny ryzyka zawodowego i tak mnie to wciągnęło J J No i dobrze w kasku wyglądam hahahahahahahaha J J J

    Właśnie upiekłam chce bezglutenowy J kukurydziano – amarantusowy z mąką z ciecierzycy. Wpadnijcie na kolację J


    Wpis edytowany dnia 19-02-2018 22:18 przez nala123
  • 6 lat temu

    Nalu ja chodzilam na Worcela we Wrocjawiu do liceum ekonomicznego tez tam mialam rachunkowosc 😆

    Życzę ci powodzenia w nowym przedsiewzieciu.😗

  • 6 lat temu

    Dziewczeta uwaga uwaga

    Dostalam rentę na dwa lata.Boze nie wiedzialam ze jestem tak chora.😉

    Ale gdyby nie astma i to zapalenie płuc i pobyt w szpitalu.fige by bylo

    Bylam na komisji w Warszawie. Kobieta bardzo rygorystyczna.ale Bogu dzieki udalo sie.rzucam prace i chce odpoczywac.dlugo spac.po prostu zyc bardzo pomału. Bardzo.

    Potem zobaczymy co przyniesie czas.

    Sciskam was mocno.

  • Moniu - ale jaja!!! Mój syn też chodził na Worcella do tech ekonomicznego!!!! No ten świat nie jest mały tylko malutki :)

  • Świetnie z rentą!!!! Bardzo się cieszę!!! Ludzie teraz nie chcą odpoczywać i boją się nicnierobienia. Rzucaj pracę i żyj jak Ci wygodnie!!! odpoczywaj! Spaceruj! Budź się do zycia razem z wiosną!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat