Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • Kotki piękne!!! Pewnie cieszą się, że mają tyle miłości!!! Ten niebieski kotek to .......... mnie zachwyca!!!!!!!!!!!! Przepraszam Cie biały kotku.

  • Ależ śliczne masz te kotki!! Ja uwielbiam tę rasę. 

    Ja też chętnie bym się pobyczyła w domu. Zazdroszczę Ci Monia. Mam nadzieję, że czujesz się dobrze i jest po prostu relaks, a nie kurowanie jakiegoś choróbska.

  • Słuchajcie, mam prośbę od Koordynatora - kto nie wysłał informacji zwrotnej do Niego, że akceptuje treść petycji i popiera, proszę, żeby to zrobić. Dostaję sygnały, że nie wszyscy zrozumieli, że należy wysłać zwrotną informację (ja sama przyznam, że też nie zrozumiałam :) ) No ale dopytałam i przekazuję tę informację Wam :) 

  • Cześć wszystkim,

    Diagnoza u mojej mamy zmieniła się z PBL na chłoniaka (jeszcze czekamy na wyniki węzła chłonnego ale najprawdopodobniej będzie to chłoniak grudkowy, strefy brzeżnej lub komórek płaszcza). Jutro pierwsza chemia.

    Żegnam się więc z Wami i zmieniam forum, życząc dużo zdrowia i wytrwałości!

  • Sabinko - trzymajcie się !!!!!!!!!!!!

  • 6 lat temu

    Sabina - trzymajcie się. Jesteśmy z Wami i pomimo, że zmieniacie forum, odzywaj się czasami.

  • 6 lat temu

    Moniczko - jak dobrze, że zdrowiejesz. U mnie wyniki są trochę gorsze, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowe pogorszenie.

    A koteczki masz superanckie😁

  • iwoska25 chyba chodzimy do tej samej przychodni w Lublinie?

  • Tak, poradnia na staszica 😉

  • 6 lat temu

    Dziekuje dziewczeta.te koty daja mi duzo szczescia 😋

    Jolu ale jak gorsze?węzły wieksze?czy wbc wiecej?co Rusjanek mówi? Ja im wyzsze wbc tym bardziej mnie przekonuje ze nic strasznego sie nie dzieje 😍. Chyba chce mnie pocieszac bym nie wpadla w szalenstwo hihi.

    Ja mam wizyte na 17.05 a ty? Może tym razem....😉



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat