Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • Qwert123 - dziewczyny mają rację. Dokumentacji musi być bardzo dużo! Idz do lekarza prowadzącego aby koniecznie wydali Wam wszystko co mają!!!

  • Pomarańcza - a w którym szpitalu Wrocławskim się leczycie?? Bo ja na klinikach. Tam jest nowoczesny sprzęt i nie pobiera się szpiku ot tak - bada się szpik z krwi.

  • 6 lat temu

    Kaju ja choruje od 36 roku zycia na astme.zaburzena rytmu wychodzily mi przy badaniach w szpitalu.jak mialam zapalenie płuc. Wychodzily rowniez przy babaniach refundowanych dla 40+.mialam tez robionego holtera.bylo troche zdarzen ale nie tyle by wymagały leczenia.mam tez wrodzone niedomykanie sie lewej zastawki.ale wg kardiologa to nic.wiec nie zawtacam sobie glowy 😋

  • 6 lat temu

    Puls to puls.ja mialam arytmie.i duzo zdarzen nad i komorowych.ach duzo by pisac.w ogóle to jestem chory czlowiek szkoda zatruwać wam życie 😆

    Kazdy ma swoj krzyż i problemy

    Ale mowie wam próbujcie cos sobie wywalczyc by wam bylo latwiej w pracy.zyciu.chocby o ustalenie niepelnosprawnosci w orzecznictwie.mi tez w pracy mowili ze fige dostene i prosze .zdziwieni 😉

  • 6 lat temu

    Qwert cytometria obwodowa jest robiowa z krwi i ustala jakie sa w niej antygeny i na  jaki rodzaj bialaczki sie choruje.nie chce rzucac terminami medycznymi.bo moge cos przejezyczyc.poczytaj o tym.😆

  • 6 lat temu
    pomarańcza1978 napisał:

    cześć wszystkim PBLowcąSłuchajcie mam pytanko ,tak jak wcześniej pisałam na PBL choruje mój mąż ,wizyty kontrolne mamy co dwa trzy mc we Wrocławiu profesor prowadzący zleca tylko nadanie krwi z rozmazem,nigdy nie zalecił np innego badania czy ze szpiku czy genetycznego jakiegoś dlaczego??? Czy my mamy go poprosić o zlecenie tych czy innych badań ??Poza usg węzłów ,rtg płuc i tego rozmazu krwi żadnych innych .A wy jakie badania robicie ??Napiszcie proszę Bo nie wiem czego zarzadać Ściskam i całuje 

    To skąd wiadomo, ze to PBL ???

    Musi byc podstawa to postawienia diagnozy np. przez badanie cytometryczne


  • 6 lat temu
    Qwert.123 napisał:

    Czy ktoś z Was starał się o świadczenie z tyt przewlekłej białaczki limfatycznej? Moja mama ubezpieczona jest w PZU (dodatkowej ubezpieczenie na wypadek ciezkiej choroby). Załaczyła badania lekarskie (usg, morfologię z całości  okresu leczenia, zaświadczenia z 2015 i 2018 o chorobie) Przyszła jej odmowa: Uzasadnienie decyzjiZ dostarczonej dokumentacji medycznej wynika, że jest Pani leczona z powodu przewlekłej białaczki limfatycznej.Z uwagi na fakt iż dostępna dokumentacja nie zawiera wyniku badania histopatologicznego potwierdzającego rozpoznanienowotworu złośliwego definicja ogólnych warunków ubezpieczenia przytoczona poniżej nie została spełniona.Wobec powyższego brak jest podstaw do wypłaty świadczenia.Proszę mi powiedzieć czy odpuścić? Jest szansa że zostanie jej to wypłacone?

    Ja wywalczyłem w Avivie i w AXA.

    Trzeba walczyć !!!!! 


  • Maryska1, trafiłaś do białaczkowców, wydaje mi się, że ktoś pomyłkowo Cię tu skierował. Pozdrawiamy serdecznie

  • 6 lat temu

    Witajcie!

    Co u Was? Czy grypa Was ominęła 🤧

  • Witaj Joka. Fatalny czas, wszyscy chorują. Mnie też dopadło przeziębienie, na szczęście nie grypa. A Ty zdrowa?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat