Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Gosiu, dobrze że się odezwałaś. Szykuj się na ślub syna i nie myśl o chorobie. Po wizycie u doktora daj znać

  • U mnie dobra zmiana 😁przeniesiono poradnię i w końcu mozna oddychać czekając na korytarzu😁 więc oddycham i czekam na wizytę 

  • Pozdrawiam, Filip, Wrocław

  • Cześć Filip. Bardzo dziękujemy za tę informację. Ja niestety nie będę mogła uczestniczyć w tym spotkaniu. Czy masz więcej informacji na temat tworzonej grupy wsparcia?? Bardzo chętnie bym się zaangażowała 

  • Joka, ten pięciocentymetrowy węzeł to jest węzeł szyjny? Do jakich dodatkowych badań teraz tę krew pobrano? 

  • Dziewczyny, może któraś z Was może pojechać na to spotkanie, o którym informuje Filip. Ja bardzo żałuję, ale mam tego dnia inne zobowiązania zawodowe, już poumawiane od dawna. Dobrze by było, zeby któraś z nas pojechała i potem opowiedziała na forum. Może ktoś blisko Warszawy mieszka, a może w samej Warszawie? 

  • 6 lat temu

    Kaju, największe węzły mam w okolicy wnęki wątroby i pod pachą. Krew pobrano mi do wszystkich badań kontrolnych.W j. brzusznej w okolicy nadnercza jest węzeł albo zmiana, jeszcze raz będę miała USG i po badaniu doktor zadecyduje co dalej.

  • 6 lat temu

    Ja na to spotkanie o którym pisze Filip nie jadę.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat