Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Moja choroba rozwija się. Węzły mam ok. 5 cm. Więcej napiszę za kilka dni po wizycie u pana doktora.😪

  • 6 lat temu

    Gosiu co u Ciebie?

  • Ilusiu - bardzo mi przykro, że tak się denerwujesz. Rozumiem - człowiek chciałby mieć już spokój, chciałby więcej wiedzieć a tu znowu trzeba czekać. A Ty czujesz się zobowiązana w pracy :( No nie jest to miłe!!!

    Trzymaj się kochana! Mam tylko nadzieje, że skoro nic z Toba na cito nie robią, to znaczy że jest w miarę dobrze!! I oby już tak zostało!!!

    Joka - tak tak! Napisz koniecznie!!!!

  • 6 lat temu

    Dziękuje🙂 Nala , Ty mnie zawsze pocieszysz

  • Ilusia - kochanusia cmok cmok (nie wiem jak się tu buziaczki robi)

  • Joka, czy jesteś już po wizycie lekarskiej?

  • Kochane moje iskiereczki :) radość w mym sercu wielka bo jade na parę dni byczyć się w lesie, gdzie nie ma marketów, galerii i innych takich :) Jedyny minus to ten, że będę odcięta i od Was :( ale będę tęskniła.

    Trzymajcie się! Zostańcie takie zarąbiste jak obecnie! I nie chorujcie, nie warto w lecie

    Ściskam Was !!!!!!

  • 6 lat temu

    Dawno się nie odzywałam,ale krótki urlop i gonitwa przed weselem syna ,a to już za 3 tygodnie ! nie miałam czasu myśleć o sobie. wizytę u lekarza mam 29 sierpnia dwa dni po weselu.Teraz będę się odzywała trochę rzadziej.Dziewczyny udanych urlopów odpoczywajcie relaksujcie się .Pozdrawiam serdecznie🙂

  • 6 lat temu

    .Jolusia kiedy masz wizytę?

  • 6 lat temu

    Jestem po wizycie. Węzły tak jak pisałam największe ok. 5 cm. WBC 21 tys. Pobrano mi więcej krwi do badań. USG j.brzusznej do powtórki. Następna wizyta za 3 mies.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat