Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Tak cały czas mam dylemat i to bardzo duży. Przed konizacja absolutny zakaz starań ponieważ profesor nie wiedział co dokładnie jest i dokąd sięga. Jak wyszło ze cin 2 i jedynie szyjka bo reszta czysta jak przyszły wyniki to odczekałam na 1 kontrolna cytologie po 3 miesiącach, gdzieś w głowie miałam ze może coś być skoro zmiana dochodziła do brzegów. Teraz cytologia i cin 1 odrazu zapytałam co z ciążą czy mogę. Powiedział ze tak ponieważ wiemy ba czym stoimy.... Sama nie wiem... 

  • Myślę ze każda docinka w moim przypadku będzie ryzykiem jeśli chodzi o ciąże później, a z drugiej strony po ciąży jeżeli stan się nie poprawi i cin będzie wracać pewnie zdecyduje się na amputacje szyjki... 

    Tylko właśnie czy nie jest to ryzyko za duże 😢😢😢😢

  • 3 lata temu

    Pomyśl o LEEP, nie jest to tak inwazyjne jak konizacja. 

  • 3 lata temu

    jest to tzw „wypalanka” strzał na zmianę. Decyzja należy do Ciebie, robiłaś moze cintec?

  • 3 lata temu

    na tym forum dziewczyny normalnie zachodziły w ciaze, nawet po dwóch zabiegach, wiadomo im krótsza szyjka to lekarz musi założyć pessar jak będzie ciąża. 

  • Najgorsze w tym wsyzyskim jest to ze cytologia pokazuje cin 1 a kolposkopia jest satysfakcjonująca i bez zmian 

  • Dopiero wycinki po kolposkopii pokazaly cin 3 a po konizacji cin 2. Kolpiskopia nadal nie pokazuje nic złego tylko teraz cytologia cin 1

  • W wynikach po konizacji mam jeszcze P16 + Ki67 60%

    O to chodzi?? 

  • 3 lata temu

    Kolposkopia jest najważniejsza. Wydaje mi sie, ze tez ze względu na niedawno przebyty zabieg, cytologia po 3 miesiącach jest robiona za wcześnie.  Moze wynika to ze stanu zapalnego. Ja na twoim miejscu bym odczekała do kolejnej a w tym czasie zrobiła badanie cintec, które świadczy o przetrwalej infekcji. A jak cin1 nadal sie będzie utrzymywał w kolejnej cytologii to wtedy należy rozważać kolejny zabieg.  Dobrze, ze sie skonsultowałas z innym lekarzem.

  • 3 lata temu

    60% czyli nasilona ekspresja, ja miałam po prostu „ujemna”. Nie wiem jak interpretować te procenty.  Po konizacji po prostu lepiej zrobić za jakis czas kolejny test.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat