Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10908 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Witajcie, jestem tu nowa. W marcu odebrałam wynik cytologii- cin2/hsil. Ze względu na pandemie przesunięto mi kolposkopie z wycinkami. 16 czerwca odbyła się kolposkopia celowana+pobranie wycinkow, wczoraj odebrałam wynik cin3/hsil. Założono mi karte DILO oraz poinformowano, że bede miała zabieg usunięcia zmiany. Czekam na telefon, bo ustalają mi termin zabiegu. Byłam tak zszokowana, że nie spytałam co to za zabieg. Czy to konizacja? Zdziwiło mnie to, ze dzien wcześniej mam przyjść do punktu przyjęć pokieruja mnie na badania krwi, badanie na obecność koronawirusa oraz na wizyte u anestezjologa. Po tym wszystkim wrócę do domu i rano na drugi dzień mam sie wstawic ponownie w punkcie przyjec planowanych pokierują mnie tam na oddział jedodniowy, przejde zabieg i wieczorem wyjdę do domu.

  • 3 lata temu

    Nati 89 wyniki podobne do moich, mi z cytologi wyszło cin2 cin 3 /cis po pobraniu wycinków i wylyzeczkowaniu kanału z wyników HISTOPATOLOGICZNYCH które odebrałam w poniedziałek  cin3 HSIL..wczoraj trafiłam do szpitala  Dziś jestem po elektrokonizacji :-) 

    A pytanie do was dziewczyny czy po elwktrokonizacji mogę dźwigać? Lekarza nie spytałam bo wypadło mi to z głowy ateraz nie mogę na niego natrafić... Spytam jutro. 

  • 3 lata temu
    natala92 napisał:

    Nati 89 wyniki podobne do moich, mi z cytologi wyszło cin2 cin 3 /cis po pobraniu wycinków i wylyzeczkowaniu kanału z wyników HISTOPATOLOGICZNYCH które odebrałam w poniedziałek  cin3 HSIL..wczoraj trafiłam do szpitala  Dziś jestem po elektrokonizacji :-) 

    A pytanie do was dziewczyny czy po elwktrokonizacji mogę dźwigać? Lekarza nie spytałam bo wypadło mi to z głowy ateraz nie mogę na niego natrafić... Spytam jutro. 


    Natala z tego co mi wiadomo to nie bardzo dźwigać, prowadzić oszczędny tryb życia przez pierwsze dni. Daj znać jak bedziesz miała wyniki, odzywaj się tu bo ja świruje już ze swoimi myślami :( a w jakim mieście mialas te elektrokonizacje? Jak przebieglo? Jak sie czujesz? Ile w szpitalu? Mam milion pytań.  Mi w pn ustalà date konizacji, podejrzewam że również zrobią elektrokonizacje bo mowiono ze w ten sam dzien wieczorem wyjde do domku. Trzymam mocno kciuki za Ciebie moja imienniczko :) 

  • 3 lata temu

    Do szpitala poszłam w czwartek w piątek zabieg dziś wyszłam. W sumie czuje się dobrze. Ile dni to zależy od szpitala ja byłam w Chełmnie ale wiem że np w mieście obok idziesz tego samego dnia i tego samego dnia wychodzisz. 

  • 3 lata temu

    A powiedz mi w którym dniu cyklu robili Ci zabieg? Słyszałam ze robią zaraz po miesiączce a nie wiem ile w tym prawdy

  • 3 lata temu

    Zgadza się. W środę jak dzwoniłam do szpitala to pytali kiedy była ostatnia miesiączka, powiedziałam że w niedzielę się skończyła to lekarz stwierdził ze to najlepszy moment i że jutro mam być w szpitalu. 

  • 3 lata temu

    Ja jutro mam dzwonić, zobaczymy na kiedy mnie umówią. Mam końcówke okresu myśle we wtorek bedzie koniec. Zalezy mi by zrobić to po następnym weekendzie, bo mam wtedy opieke dla dzieci. Zobaczymy co jutro mi powiedzą. Stresujesz się wynikami? Mówili Ci co będzie jeżeli na granicy ciecia będą zmiany? Ja jestem bardzo zestresowana :/

  • 3 lata temu
    Byłam u lekarza na kontroli, przy okazji powiedział, ze jedna z pacjentek, które sie u niego leczą własnie odebrała negatywny wynik hpv po 3 latach od zdiagnozowania cin. Także wszystko możliwe
  • Hej dziewczyny, jest juz mój wynik, wczoraj dostałam telefon, ze wynik niestety nieprawidłowy.... :(  jutro idę do ordynatora, trzymajcie kciuki 

  • 3 lata temu

    Hej dziewczyny. 

    Ja mam wizytę kontrolną we wtorek zobaczymy co P.doktor mi powie...

    Wojciecha trzymam mocno kciuki!Coś więcej Tobie powiedzieli na temat wyników? Pozdrawiam 🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat