Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Pisałam również do ekspertów z portalu onkolodzy opisałam swoją sytuację, wszystko po kolei. Dziś dostałam odp ze nikt mi nie da stu procentowej gwarancji co do agresywności cina w trakcie ciąży. Ale co do ciąży według nich to jak najbardziej słuszna decyzja i twierdzą że lekarz jak najbardziej ma rację...

    Życzę Wam Miłego Dnia Dziewczynki ❤️❤️❤️

  • 3 lata temu
    Lekarz nie kazał Ci sie zaszczepić? Wydaje mi sie, ze po konizacji należałoby to rozważyc...
  • Witajcie dziewczyny. 

    Jestem tu nowa, tydzien po konizacji szyjki macicy. Wyniku jeszcze nie mam, jedynie wynik wycinkow, ktore byly pobierane przy kolposkopii. Brzmia one: V.a.CIN 1-2, PAP III D1 i HPV 66. Mieszkam w Niemczech i tu bylam operowana. Szukalam w internecie i ten HPV66 nie jest chyba jakos wysoce onkogenny? 

  • 3 lata temu
    troche dziwne, ze kazdy po takich zabiega stara sie unikac kolejnego zarazenia, mój powiedział, zeby nie zarazic partnera to zaleca inseminacje, nie wiem, ale to mało rozsadne po zabiegu znowu ryzykowac zakazeniem... ale moze lekarze wiedza lepiej.
  • 3 lata temu
    Matri0szka 66-jest to typ wysokoonkogenny
  • Osemawin dziekuje za odpowiedz. Troche sie zmartwilam. Istnieja jakies sposoby zeby pozbyc sie tego dziadostwa z organizmu?

  • 3 lata temu
    Lekarz mówił, że wiekszosc zakazen nawet wysokoonkogennymi typami ulega regresji, należy kontrolować cytologię, a test zrobić po 2-3 latach. Po zabiegu (wyciecu zmian) najczęściej wirus znika, należy zrobic test p o 6miesiacach. Ja stosowałam zdrową dięte, brałam AHCC, i od 1,5 roku od wykrycia cin mam dobra cytologie, zamierzam sobie zrobic kolejny test jak najblizsza kolposkopia nie wykaze zadnych zmian. Pozdr
  • 3 lata temu
    Twój typ jest wysokoonkogenny ale nie najgorszy ;) ja mialam ostatnie badanie na hpv w grudniu 2019 i wyszło 58 , za bardzo podjarałam się dobra cytologia ale jak widac to o niczym nie swiadczy, wirus moze siedziec.
  • Hej dziewczyny:) szczegóły jeśli chodzi o wynik konizacji co prawda poznam w piątek, ale już wiem że zmiana została usunięta i to nie rak... kamień z serca... Strasznie mnie nastraszyli tym telefonem ze szpitala że wynik jest nieprawidłowy.. Miłego dnia 😍

  • 3 lata temu

    evelinka_90 a co mówi twój lekarz w kwestii ryzyka zarażenia dziecka?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat