Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Asik1 nic więcej... jestem mega zestresowana, to ja za Twoją wizytę też trzymam kciuki:) i jutro dam znać co tam wyszło o co dalej będzie

  • 3 lata temu

    Wojciecha 32.

    Trzymam mocno kciuki odkąd Cię poznałam tu na forum.Wierzę , że będzie dobrze.Czekam na informacje od Ciebie.😍

  • 3 lata temu

    Hej Wojciecha32 jak u Ciebie, wciąż jestem myślami z Tobą 👊

  • Hej Asik1, w szpitalu jest podejrzenie koronowirusa i zamknęli dziś cały... W poniedziałek ma ktoś do mnie dzwonić więc nadal czekam

  • 3 lata temu

    Wojciecha32 o ja jak na złość oni chyba nie rozumieją co my przechodzimy , jaki stres itd.Ale trzeba być dobrej myśli , bo gdyby było źle to by nie czekali.Ja mimo 1cm zdrowego marginesu też miałam spotkanie z ordynatorem, było konsylium, z którego nic nie wiem oprócz tego, że mam założona kartę dilo.Mam nadzieję,że czegoś więcej dowiem się we wtorek 🙂.Trzymaj się Kochana , dużo zdrówka i miłego weekendu 😊

  • Wracam po krótkiej nieobecności.. Ale zaglądałam tutaj cały czas😍

    Odebrałam dziś wynik 1 po konizacji cytologii i dalej Cin 1 lsil oczywiście płacz towarzysz mi ciągle, nawet teraz 😢😢😢 okropnie się stresuje wróciło wszystko. 

    Profesor zadzwonił mówił ze kontrola za 3 miesiące i mam starać się o dziecko mimo tego wyniku... 

    Bardzo chciałbym mieć dziecko bo nie mam... Ale bardzo się boję co dalej z tym Cinem. 

    Czy miała któras podobnie po konizacji dalej Cin 1???

  • 3 lata temu

    Nie byłam w takiej sytuacji, ale z tego co wiem hsil na początku jest wykonywany LEEP. Jesli Jest nawrot to robiona jest rekonizacja. Zrób sobie cintec, będziesz wiedzieć czy masz przetrwała infekcje,jesli wyjdzie + to oznaczy, ze ta dysplazja będzie sie pogłębiać. Nie wiem co ten „profesor” sugeruje ale ja na twoim miejscu zanim sie zajdzie w ciąże bym wyleczyła CIN. Zbadaj siebie i partnera. Zaszczep jak to możliwe bo po zabiegu można sie spowrotem znowu zarażać. Takie błędne koło. Po LEEP odczekaj i zrób sobie kolejna cytologie. W ciazy cin moze sie pogłębić, ja bym nie ryzykowała.

  • 3 lata temu

    Poza tym, wycięli Ci cała zmianę? Był margines zdrowych tkanek? Pozdr

  • Po konizacji wyszło cin 2, jama czysta, kanał również. Zmiane wycięto jednak dochodziła do brzegów cięcia, w marginesie widoczny był wirus hpv. 

    Docinki nie było ponieważ nie rodziłam jeszcze, wycięli to co musieli. 

    Konsultowałam to z innym ginekologiem on również twierdzi że cin 1 jest do obserwacji i co 3 miesięcznej cytologii. 

  • 3 lata temu

    cin 1 moze tez wynikać ze stanu zapalnego, wiec moze faktycznie odczekaj. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat