Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • osemawin napisał:

    jak tam wyniki?


    w ogole którejś z Was na tym forum udało sie pozbyć hpv??


    pozdr.

    Hej :) tak, mi się udało pozbyć tego świństwa. Miałam 2 konizacje w przeciągu 3 lat i ze 4 kolposkopie. W marcu w końcu wyszły mi ujemne testy i zaszczepiłam się, także nie jest to niemożliwe :)) Głowa do góry :) 


  • 3 lata temu

    gratulacje, Lipasia 🙂
    dajesz nadzieje :)

    Obecnie cytologie sa prawidłowe?


    pozdrawiam

  • 3 lata temu

    Hej wszystkim, tak tylko informacyjnie. Odebralam dzis wyniki kolpo po 1,5 roku od ostatniej konizacji i jest HSIL....znowu mam sie umowic na zabieg. Po pol roku i roku od zabiegu wszystkie wyniki byly ok i bez HPV, wystarczylo kolejne pol roku i prosze...czy to w ogole jest mozliwe zeby tak szybko sie rozwijalo? Nie wiem juz co o tym wszystkim myslec...po prostu jestem zmeczona. Mialam juz ogromna nadzieje, ze moge zyc normalnie. Tyle sie czlowiek wycierpi i nastresuje i zeby chociaz miec juz spokoj, ile jeszcze razy w kolko to samo. Ehhhh ...

  • 3 lata temu

    Ana,

    Ile miałaś zabiegów? Konizacje/leep?

    jesli masz juz dzieci to moze lepiej sie zdecydować na histerektomie, skoro hpv nie odpuszcza. Zapytaj lekarza co w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

  • 3 lata temu

    Czesc. Tak, mam dzieci i wiecej nie planuje. Pierwszy byl LEEP w 2017 ale tylko lyzeczkowanie plus wycinek z tarczy. Nie mialam po biopsji marginesu zdrowego. Spodziewalam sie nawrotu. Druga i ostatnia to byla konizacja w grudniu 2018. Ciachneli mi stozek 1,3 cm i byla granica zdrowa. Po 6 i 12 miesiacach na kontroli byl brak HPV. Nastepne 6 mcy teraz i bam. Moj gin-onko powiedziala, ze oni wola docinac zamiast od razu usuwac macice bo HPV siedzi w sluzowce i jak nie na szyjce lub w macicy to chetnie sie przerzuca na kanal rodny bo tam tez jest sluzowka i ciezko to potem leczyc leczyc. Ma to sens wiec dlatego wole docinac. Nie upieram sie jednak. Do 3 razy sztuka ha ha ha. A tak przy okazji zapytam te Panie, ktore sa po histerektomii bez przydawek, jak to jest po? Szczegolnie jesli chodzi o efekty uboczne? Slyszalam o problemach z pecherzem i cystach na jajnikach bo podobno sa niedokrwione. Musicie brac hormony po usunieciu macicy? Bede wdzieczna za informacje :) Dzis mi lepiej, przespalam sie z problemem. Jak to wiele z Was pisalo czy stress cos zmieni? Nie, no wlasnie. Musze sie oswoic na nowo z sytuacja. Pozdrawiam

  • 3 lata temu

    Witam Was.

    Dzisiaj odebrałam wyniki długo wyczekiwane.Jestem po rozmowie z ordynatorem i wynik jest lepszy niz po biopsji teraz pokazal cin 2 hsil i 1 cm zdrowego marginesu zostało usunięte.Zaczynam żyć na nowo ,badać się regularnie.

    Życzę Wam dużo zdrówka, udanych wakacji.Bede tutaj zaglądać i Was wspierać.

    Pozdrawiam

  • Hej dziewczyny :) Super wieści Asik1 :) Ja nadal czekam na wyniki maja być w przyszłym tygodniu... Trzymajcie się mocno i samych dobrych wiadomości dla nas wszystkich

  • 3 lata temu

    mam pytanie do dziewczyn, które ostatnio przeszły zabieg.

    Będziecie robić po nim test na hpv?

    Pozdr

  • Osemawin ja pewnie zrobię, pozdrawiam

  • 3 lata temu

    Wojciecha, dobrze

    3mam za Was wszystkie kciuki ;)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat