Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Hej natala92:) To jeszcze nie jest rak... Mogę Ci powiedzieć jak to u mnie wygladało. Mój wynik cytologii był dokładnie kopią twojego, następnie robioną miałam kolposkopie i pobierany wycinek do badania histopatoligicznego w którym wyszła zmiana cin 3. Dwa tygodnie temu miałam robioną konizację, skrócili mi szyjkę macicy i usunęli zmienioną chorobową tkankę. No i teraz czekam na wyniki histo... Więc głowa do góry będzie dobrze :) 

  • Szmaragdowa jak tam przebiega rekonwalescencja?🙂

  • 3 lata temu

    Hej kochane.

    Szmaragdowa odpoczywaj jak najwięcej przez te 2 tyg.Ja już jestem ponad 3 tyg po zabiegu,czyje się dobrze wszystko się ładnie goji tylko wyczuwam szwy i raczej do końca się nie rozpuścily .Kamyczki rzucone za was ,  za  zdrówko wypite😊.A jest zimno, deszczowo ale spacerujemy i odpoczywamy.

    Natalia 92 to jest stan przednowotworowy i napewno będziesz miała robione to co my czyli konizacja (stozka) i czekanie na wyniki histopatilogiczne.

    Pozdrawiam Was cieplutko 😊

  • Hej Asik1😊 czyli juz niedługo wynik, daj nam koniecznie znać 😊 Pozdrawiam i miłego wypoczynku:*

  • Hej Asik1😊 czyli juz niedługo wynik, daj nam koniecznie znać 😊 Pozdrawiam i miłego wypoczynku:*

  • 3 lata temu

    Hej Wojciecha32, widzę że tak jak ja jesteś jeszcze przed pierwszym dzieckiem. Ja po stwierdzonym w listopadzie cin3 i hpv16. W kwietniu miałam cytologie i prawidłowa dzięki Bogu. Wróciliśmy więc do starań i wczoraj byłam na inseminacji. Mam nadzieję tylko że ten cholerny hpv16 znów nie namiesza

  • Hej Ajka8:) nawet nie wiesz jak dobrze czytać takie wiadomości... Ja nadal czekam na wynik histo ale jestem pełna nadziei że będzie wszystko ok i wrócę do starań o dzidziusia:) Trzymam za was mocno kciuki i powodzenia! Musi się udać;)

  • 3 lata temu

    Hej. Byłam dziś u lekarza. No i skierowanie do szpitala na wycinki histopatologiczne.. Czy to boli?? W narkozie czy jak? Czy po wysciu że szpitala spodziewać się jakiś objawów? 

  • 3 lata temu

    Mowa o kolposkopi 

  • 3 lata temu

    Cześć moje kochane.

    Dzisiaj dzwoniłam o wyniki i nadal ich nie ma.Mam nadzieję,że pod koniec tygodniu już będą.

    Natalia92 kolposkopia u mnie była w znieczuleniu ogólnym, jednak znam przypadki gdzie było to w znieczuleniu miejscowym.Ja ogólnie po biopsji i kolposkopie nic nie odczuwalam oprócz dużego stresu za wynikami , które miałam już po 9 dniach i niestety okazało się gorzej niż cytologia.Po 2 tyg zabieg i znów czekam na wyniki...



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat