Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • hej dziewczyny😊 Asik1 w takim razie nie pozostaje nic  innego jak dalej mocno trzymać kciuki :)

    Natala ja mialam kolposkopie i wycinek w znieczuleniu miejscowym i nie bolało lekki dyskomfort czułam i tyle.. I potwierdzam, najgorsze jest czekanie na wyniki, stres nie do opisania 

  • 3 lata temu

    Dziś idę na kolposkopie- jest 5 rano i jak na złość jestem mega głodna a karzą być na Czo. To chyba ze stresu bo często głodna jestem dopiero w porze obiadu :-D :-D byle przetrwać do 8 rano.. Pozdrawiam dziewczynki :-) 

  • hej Natala92, jak tam po kolposkopii? Jak sie czujesz?

  • 3 lata temu

    Było łyżeczkowanie. Czy to to samo?? Ogulnie jak na razie w tamtych miejscach nic mnie nie boli. Ale po narkozie czuje się fatalnie, głowa mi pęka, wymioty i ledwo trzymam się na nogach. 

  • Natala ciężko mi się wypowiedzieć bo ja przy kolposkopii mialam wycinki ale o łyżeczkowaniu nikt nie wspominał... Ale to dobrze że zrobili :) odpoczywaj w takim razie.. Ja niestety  na,znieczulenie tez ciezko reaguję więc rozumiem i współczuję, trzymaj się:*

  • 3 lata temu

    Cześć dziewczyny. 

    Natala92 ja też miałam robione lyzeczkowanie i wycinki .Łyżeczkowanie robią po to aby sprawdzić czy w kanale tam w głąb jest jakiś "stan".U mnie wyniki w lyzeczkowaniu były cin2 a wycinki cin3.Jeśli chodzi o znieczulenie czułam się fatalnie ból głowy,wymioty, słaba byłam.Przy zabiegu konizacji anastaziolog przyszła porozmawiać zapytać o ostatnie znieczulenie i powiedziała,że tym razem da mi coś innego ponieważ tamto to skutek uboczny i niedobrze ,że tak się czułam.Po narkozie 2 super się czułam nic mi nie było.Pamietaj aby dużo pić.Zdrowka😊

    Szmaragdowa co u Ciebie? 

    Moich wyników nadal nie ma. 

    Pozdrawiam 

  • Witam Jestem tu nowa. W marcu miałam cytologie. Wynik CIII 1b LSIL. W maju 2019 cytologia była idealna (AIBI). jurto mam kolposkopie. Panicznie boję się co będzie.
  • 3 lata temu

    Hej, właśnie odebrałam wyniki cytologiczne


    Cytologia Ok, gr2. W rozmazie wykryto zmiany reaktywne związane z regeneracja nabłonków. Prawidłowa flora. Odczyn leukocytarny.



    Zostałam odesłana do domu bez żadnych zaleceń. Ktoś mial wyniki podobne? Co to ten odczyn leukocytarny? To sie wiąże z hpv albo innymi infekcjami? Chce sie przebadać na inne infekcje ale czytam tez ze takowe mogą byc ukazane w cytologii. Od roku cytologia dobra. W marcu 2019 lsil.

  • 3 lata temu

    Agnieszka

    Czemu masz kolposkopie, skoro cytologia wyszła idealna? Robiłaś test hpv? 

    Nie bój sie, kolposkopia jest rutynowym badaniem, nie boli i daje klarowny obraz sytuacji.

  • 3 lata temu

    jak tam wyniki?


    w ogole którejś z Was na tym forum udało sie pozbyć hpv??


    pozdr.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat