Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • hej, gdzieś tak 2-3 tyg do powrotu na siłownie. Miesiąc obfitych wodnistych, brzydko pachnących upławow. Niestety pierwszy wynik cytologii po konizacji mam nieprawidłowy :( jednak nie mam juz hpv!! I zaczęłam wczoraj cykl szczepień Gardasilem. Czy któraś z was sie szczepiła po pozbyciu sie wirusa ?

  • Lilo33 napisał:

    Dawno mie tu nie było, ale wrocilam z hukiem hpv nie odpuszcza. Po około 3 latach dobrych cytologii wymyśliłam sobie , że zrobię kolposkopie- i uwaga łagodne zmiany nadal widać. Czy miał ktoś tak że zmiany sa tyle czasu, bez ruchu w żadną stronę. Dodam , że jakieś 2 lata temu miałam nawet wycinki po nieciekawej kolposkopii, które nie wykazaly żadnej dysplazji.

    Hej, ja sie bujalam z takimi niejasnymi wynikami. Cytologia, kolposkopia, wycinki, 2x kolposkopia, konizacja i 4 lutego znów kolposkopia i nadal wychodzi tak wiesz rożnie... wycinki w sierpniu 2017 nie wykazały nic, a kolposkopia czerwiec 2019 była taka, ze miałam konizacje, która potwierdziła CIN II. 

  • 4 lata temu
    ja też się zaszczepię, chociaż pytałam dwóch lekarzy i dostałam dwie sprzeczne informację . Jestem teraz 3 miesiące po konizacji. Ile czasu potrzeba po konizacji by zrobic cytologie oraz test hpv ? Ja kto było w Waszym przypadku ? Trzymajcie się zdrowo !
  • 4 lata temu

    Dziewczyny to jak to jest z tym hpv? On po konizacji może zniknąć? Myślałam że on już w organizmie pozostaje na całe życie. U mnie stwierdzono hpv16, jestem 3 tygodnie po konizacji i dopiero będę mieć ponowne badania. Mi lekarz zalecił szczepienie gardasil. Ale słyszałam opinie że nie ma sensu się szczepić jeśli już ktoś jest zakazony. Więc jak to jest z tym szczepieniem? No i jeszcze jedna kwestia - udało się któreś z Was znaleźć szczepionkę? Bo ja nie mogę a szukałam nawet w aptekach niemieckich. 

  • 4 lata temu

    Znalazłam jedna lecznice w Lublinie która w ofercie od stycznia 2020 ma mieć gardasil, ale jeszcze go nie ma bo się dowiadywalam. Jedna z was pisała o silgard a czy silgard nie został właśnie chyba od 2018 roku zastąpiony na rynku gardasilem? Czy to nie jest zmiana nazwy handlowej? 

    A czy któraś z was po takim czymś zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko? Niestety jeszcze dzieci nie mamy a staraliśmy się. Leczylismy się w klinice niepłodności, w zeszłym roku byłam w dwoch ciazach niestety obie utracone. I prawdopodobnie te zmiany hormonalne ciąże itp uaktywnily wirusa. Boję się że jeśli dalej będziemy się starać to wirus znów da o sobie znać. 

  • 4 lata temu
    hpv nie wpływa na plodność, ale często infekcji hpv towarzyszą inne infekcje , które mogą miec wpływ na płodność np. chlamydia. My tez się staraliśmy o dziecko ok roku czasu, nie wiem z jakiej przyczyny. Przy drugim zajsciu było szybciej .I przy drugim zdiagnozowano u mnie HSIL CIN3. Urodzilam zdrowe dziecko przez cesarke z innej przyczyny niz hpv. Po konizacji w wyniku miałąm doszczętnie wycięty cin2. W kwestii zarażania dziecka - ponoć jak jest jeszcze nie inwazyjny to nie zaraza dziecka, kłykciny zarazają . Ajkka Ale też się zastanawiam czy dwie ciąze w bliskim terminie i stres miały wpływ na rozwój hpv. Ajka a co Ci doradza lekarz zeby kontynuować starania ?
  • 4 lata temu
    Ja się staram już dwa lata o ciążę, w zeszłym roku jak się okazało, że jest nieprawidłowy wynik cytologii i HSIL to ginekolog uznała, że najpierw musze porządek z tym zrobić zanim wrócę do starań. Jestem już 10 miesiecy po elektrokonizacji, a niestety ciąży dalej nie ma :( wiec nie mialo to wplywu raczej
  • 4 lata temu

    Kaska82 ja pierwszą kontrolę po konizacji miałam około 4miesiące po zabiegu. Wtedy pobrano cytologię, test na wirusy hpv oraz miałam kolposkopie. Test miałam na 14 wirusów, wyszedł ujemny - dostałam receptę na szczepionkę Gardasil9, ale nigdzie nie mogę jej dostać:( czy którejś z Was udało się zdobyć szczepienie? Jeśli tak to dajcie znać gdzie. 

  • 4 lata temu

    Kari_bu a wcześniej miałaś hpv? Jaki? Ja też szukam szczepionki ale na razie niestety bezskutecznie

  • 4 lata temu

    Kaska82 prawdopodobnie ciąże, hormony, stymulowanie cykli "pobudzilo" wirusa. Organizm był osłabiony, a wcześniej potrafił zwalczyć wirusa. Po zabiegu mam zrobić cytologie, potem ma byc inseminacja, a jak się uda to po ciazy najlepiej usunąć organy żeby nie było zagrożenia onkologicznego. Ale dla mnie to na razie tylko takie gdybanie. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat