Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Witajcie, odebrałam wynik kolposkopii , HSIL CIN3. Lekarz proponuje konizacje stożka szyjki macicy metodą LEEP w znieczuleniu miejscowym. Czy ktoś z was miał taki zabieg w znieczuleniu miejscowym? Możecie podzielić się doświadczeniem? Większość wpisów jakie znalazłam na różnych forach dotyczy konizacji chirurgicznej w znieczuleniu ogólnym. 

  • Linea napisał:

    Witajcie, odebrałam wynik kolposkopii , HSIL CIN3. Lekarz proponuje konizacje stożka szyjki macicy metodą LEEP w znieczuleniu miejscowym. Czy ktoś z was miał taki zabieg w znieczuleniu miejscowym? Możecie podzielić się doświadczeniem? Większość wpisów jakie znalazłam na różnych forach dotyczy konizacji chirurgicznej w znieczuleniu ogólnym. 


    Hej, ja miałam koło miesiąca temu. Odezwij sie w wiadomości prywatnej i odpowiem na Twoje pytania :) 

  • 4 lata temu

    Hej Dziewczyny W październiku po 8 miesiącach od dobrej cytologii odebrałam wynik LSIL lub dysplazja CIN1... Szok! Byłam na zabiegu kolposkopii Lekarz zlokalizowal zmiany dużego stopnia i skierował mnie na badanie histopatologiczne Po pobraniu wycinków stres był nie do opisania... Przyszedł dzień odbioru wyników Czytam i w wynikach nie ma słowa o dysplazji Jest stan zapalny Lekarz twierdzi że gdzieś jest błąd Co mam o tym myśleć? Czy wynik histopatologiczny jest wiarygodnym wynikiem i na nim mam opierać dalsze leczenie? 

  • 4 lata temu

    Dziewczęta, dla przypomnienia, w czerwcu wycięto mi macice, szyjkę jajowody. Dysplazja bez nowotworu. Dziś byłam kontrolnie u gin i wszystko ok poza torbielą na jajniku.

    W sierpniu był tam widoczny pecherzyk Graffa, który mi nie pękł i tak sobie rósł do teraz i obecnie to torbiel 5cm. Dostałam Dufaston i jest szansa, ze się sam wchłonie.. i taką mam nadzieje OGROMNĄ.

    Czy miała któraś tak?? 

    Jest to ponoć torbiel krwotoczna czy coś podobnego. Sama już nie wiem co usłyszałam. Taka, ze ma krewke w srodku..

  • 4 lata temu

    Katexdyvision Brawo! Super wieści.😊

  • 4 lata temu

    Katexdivision, dziękuje czuje się nawet ok. Aczkolwiek odczuwam pobolewanie lewego jajnika (tam gdzie torbiel) i w ogóle całej tej lewej strony. Od 15dnia cyklu mam brac Duphaston (z tym liczeniem teraz dnia cyklu to kłopot, bo ja po usunięciu macicy już nie miesiączkuje) 

    Natomiast kupiłam w zielarskim przeróżne zioła, wymieszałam i pije. To ma pomoc wchłonąć się torbieli. Zobaczymy. Za miesiąc idę na kontrole.

  • 4 lata temu

    Cześć, otrzymałam wyniki po LEEP ale za dużo mi nie mówią, lekarz dopiero za tydzień.

    1. Stożek szyjki macicy: Dysplazja wewnatrznablonkowa wysokiego stopnia HSIL (cin2 i Cin3). Obecne tapetowanie pojedynczych gruczołów. Margines dokanalowy 1mm, margines zewnetrzny 3,5 mm.

    Czy to oznacza że wycięte za mało? Czy ten margines nie powinien być większy? I co to te tapetowanie? 

  • 4 lata temu
    Dawno mie tu nie było, ale wrocilam z hukiem hpv nie odpuszcza. Po około 3 latach dobrych cytologii wymyśliłam sobie , że zrobię kolposkopie- i uwaga łagodne zmiany nadal widać. Czy miał ktoś tak że zmiany sa tyle czasu, bez ruchu w żadną stronę. Dodam , że jakieś 2 lata temu miałam nawet wycinki po nieciekawej kolposkopii, które nie wykazaly żadnej dysplazji.
  • 4 lata temu

    witam was serdecznie chciałabym wam życzyć kochane forumowiczki zdrowych I wesołych świat spędzonych w gronie rodzinnym dużo miłości I spokoju oraz samych dobrych wyników oraz aby ten nadchodzący rok był lepszy od poprzedniego jeszcze zdrowych spokojnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku ❄❄⛄⛄

  • 4 lata temu

    Hej:) jak długo po konizacji występowało u Was plamienie? W jakim czasie po zabiegu można wrócić do aktywności fizycznej tzn. rowerek stacjonarny, ćwiczenia na macie równiez jakieś brzuszki? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat