Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Barbara, a co u Ciebie? jak Twoje wyniki??

  • 5 lat temu

    Ja jutro mam wizytę u mojego profesora, który odczyta mój wynik po konizacji.Przełożyłam ja z ostatniego poniedziałku ze względu na okres, i nie wiem jak jutro zrobić, bo jeszcze coś podkrwawiam.. wiec nie wiem czy można pójść normalnie na wizytę, na badanie..

    Dziewczyny po konizacji chirurgicznej, czy macie tez wydęty brzuch? Bo ostatnio chwilami mi „dokucza” i nie wiem czy to normalne.. dopytam oczywiście lekarza, ale może któraś z Was tez się z tym borykała.

    No nic, mam nadzieje, ze jutro już okres się skończy, zostanę przebadana, „wzdęcia” brzucha przejdą a ja będę mogła Wam napisać dobre wieści po spotkaniu z prof.

    ☺️

  • 5 lat temu

    Agatta trzymam kciuki ;*

  • 5 lat temu

    Cześć, Dziewczyny.

    Agatta, jutro mój mąż odbierze wyniki. Tak jakoś niespieszno mi, żeby już je mieć... Może to jakaś taka wewnętrzna obawa albo po prostu dłużej chcę mieć spokojną głowę, bo do mojego ginekologa -onkologa dopiero na 17 kwietnia. 

    Trzymam mocno kciuki za Ciebie, żeby wszystko jutro poszło po Twojej myśli. I czekam na dobre wieści. Mam nadzieję, że i Twoje i moje będą jak najlepsze.

    Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko.

  • 5 lat temu

    Dziękuje Dziewczyny! Jutro dam znać, późniejszym wieczorem bo wizyta dopiero 18:30.

    Barbara, za Ciebie tez trzymam mocno kciuki!

    Odezwij się, gdy będziesz już coś wiedziała.

  • 5 lat temu

    Cześć, Dziewczyny.

    Właśnie  mąż przesłał mi zdjęcie mojego wyniku badania histopatologicznego. Czy mam rozumieć przez to, że wszystko jest ok? To mój wynik z cytologii z grudnia:

    A to wynik histopatu :

    Na pewno Wy będziecie wiedzieć więcej w tym temacie. 

  • 5 lat temu

    Barbara z opisu takiego bym się bardzo ucieszyła bo te polipy które masz w rozpoznaniu nie należą do stanów przedrakowych 🙂👌, pojawienie się procesu złośliwego jest bardzo znikome. Teraz ważne żebyś byla pod kontrolą jak wszystkie.

  • 5 lat temu

    Barbara, ale się cieszę, ze Twój wynik brzmi optymistycznie! 🙃

    Fajnie, ze jest w języku polskim, bo mój cały po łacinie. Ale już dziś mam wizytę, wiec wszystko się wyjaśni.

  • 5 lat temu

    Agatta Ty masz dzisiaj lekarza, ja i Agnieszka76 również w kwietniu mamy rozpiskę wymaganych badań  no ale cel mamy wszystkie jeden ten sam, wyniki muszą być dobre, z całą resztą sobie poradzimy, tego się trzymajmy👍

  • 5 lat temu

    Barbara, ja sie na tym nie znam, ale jak dziewczyny obeznane w temacie mowia ze wynik optymistyczny to ja trzymam kciuki zeby lekarz potwierdzil ze nie ma sie czym martwic. A dlugo czekalas na wyniki?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat