Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Agatta linia cięcia ma znaczenie , dlatego że jeśli nie usunie się cin3 doszczętnie to z tego co zostało może rozwinąć się inwazja . Jeśli nie określili tej linii uważam że lekarz może się zwrócić do nich o doprecyzowanie tej kwestii

  • 5 lat temu

    Agatta konizacja ma usunąć chore tkanki a linia cięcia potwierdza, że nic nie zostało pominięte. Trzeba nam tu lekarza, same będziemy tylko gdybać.

  • 5 lat temu

    Raka pewnie nie ma,ale sa komorki przednowotworowe i tak jak Martyna90 napisala z tego rozwinie sie juz cos powazniejszego.Aby nie dopuscic trzeba usunac wszystkie ciny.Linie ciecia koniecznie trzeba sprawdzic,bez tego ani rusz,to w tym badaniu jest najwazniejsze bo ze mialas cin3 to pewnie z wycinkow juz wiedzialas.

  • 5 lat temu

    czesc dziewczyny, Agatta napewno wie, co oznaczaja ciny, chodzi o brak zapisu o linii ciecia i dlatego jest skolowana, tu musi sie wypowiedziec onkolog, tak to widze

  • 5 lat temu

    Kaa, dokładnie tak jak piszesz. Dzięki wielkie Wam za odzew. Spróbuje skontaktować się z moim profesorem i dam znać.

    Tymczasem życzę pozytywnego dnia

  • 5 lat temu

    Dziewczyny, zadzwoniłam do tego zakładu histopatologii. Oczywiście od tak informacji nie podadzą ALE pani mnie uspokoiła, ze jeśli cokolwiek będzie profesorowi brakowało, skontaktuje się z nimi i doprecyzują, ponieważ materiał (nasze wycinki) są przetrzymywane przez 20lat ! Zaskoczyła mnie pani pozytywnie i tym samym uspokoiła. 

    Człowiek codziennie uczy się nowego☺️

  • 5 lat temu

    Jeszcze jedno info dziś ode mnie.

    Odebrałam wynik z HPV. Wykryto genotyp 16.

  • Ja też mam pytanie dziewczynki do Was czy przy p16+Ki67 wynik dodatni świadczy to o tym że mam hpv czy świadczy to już o tym że mam hpv wysokoonkogenne??

  • Patti dodatni wynik testu na białka  p16 i Ki67 świadczy o przetrwałej infekcji onkogennym typem wirusa HPV

    Agatta, tak jak Ci pisałam miałam identyczną sytuację , na prośbę profesora patomorfolodzy uzupełnili informację o linii cięcia po ponownym zbadaniu materiału , także spokojnie , to da się zrobić. Życzę Ci , aby była czysta .

  • 5 lat temu

    czesc, jestem po leep loop 5 miesięcy temu. Wydawalo mi się że jest ok nie miałam już stanow zapalnych pochwy. A we wtorek zaczęłam odczuwać dolegliwości jak przy zapaleniu . Poszłam do lekarza okazało się że jest zaczerwienie lekkie szyjki i ścian pochwy. Dał mi gynazol. Ale czy on pomoże. A w poniedziałek mam badania u mojego lekarza kolposkopie. I cytologię płynna. Popadlam znowu w dużego stresa boję ise że hovo znowu mnie atakuje. I martiwe się co kolposkopia ujawni:(



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat