Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Dziewczyny powiedzcie mnie, ze nie widać tu raka 😳

  • 5 lat temu

    I czy tam jest napisane kontrola w poradni ginekologicznej? Czy onkologicznej? no i nie widzę czy granica jest czysta? Hmm

  • 5 lat temu

    Ja niestety nie znam się na interpretacji wyników :( Wydaje mi się jednak, że na końcu jest napisane kontrola w poradni ginekologicznej. 

  • 5 lat temu

    Spróbowałam przetłumaczyć z łaciny na polski i wychodzi, ze w macicy nic nie ma, to co wycięli to nadzerka, w kanale szyjki małe polipy, ropa, ogólnie zmiany CIN3, chyba stan zapalny..

    Mam nadzieje, ze jak nie widzę skrótu CIS to faktycznie wynik nie mówi nic o zmianach nowotworowych.

    W przyszłym tyg mam wizytę u profesora i wszystko się wyjaśni.

    No i zastanawia mnie ten cały HPV, czy zawsze w histopatologii badają jego obecność? I czy jak nie ma tu wzmianki to oznacza, ze się nie zaraziła, czy po prostu podbitym katem nie badali? Pytania się mnożą, jak zawsze w takich sytuacjach.

  • 5 lat temu

    Ja też jak teraz czytam to nie zauważam niczego niepokojącego, brakuje mi czystej linii cięcia ale może nie trzeba skoro nie ma mowy o raku bo o to przecież zawsze chodzi. Może wyślij opis do tutejszego BIO, nieraz pomogli, wyjaśnili, spróbuj, co Ci szkodzi. Do pierwszej wizyty ginekologicznej może uspokoją Ciebie bardziej.

  • 5 lat temu

    Dziękuje Wam. Chciałam spróbować wysłać do BIO, ale widzę, ze z telefonu się nie da, a na tą chwile tylko taką mam możliwość

  • 5 lat temu

    Witam,przy konizacji powinna byc opisana linia ciecia,tym bardziej przy cin3,wedlug mnie to bardzo wazne.U mnie linia ciecia miala cin3 i powtorny zabieg.Ja tez nie widze w opisie nic nie pokojacego,ale ekspertem nie jestem.W wyniku pisze ze w razie watpliwosci,kontakt z histopatologiem,to moze bedzie mozna wyjasnic czy linia ciecia czysta.

  • Pella ma rację, ja miałam podobny wynik i profesor , który operował poprosił patomorfologów o ponowne zbadanie materiału i określenie linii cięcia , która przy wyższych CINach jest bardzo ważna.

  • 5 lat temu

    Ojej 😞 teraz to się zmartwiłam. Wizyta za tydzień, i co teraz? Jak teraz nie zbadali linii to już za późno.

  • 5 lat temu

    Jeszcze liczyłam na to, ze jak nie stwierdzono komórek rakowych to linia nie ma znaczenia, bo jak nie ma raka to nie ma nacieków..

    Czy źle to sobie tłumacze?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat