Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Witaj dasi.Z tego co ja sie orientuje to napewno od grIIIb,bo IIIa moze wskazywac na stan zapalny.Jak sie myle to dziewczyny poprawcie mnie.

  • 5 lat temu

    dzięki pella.  A orientujesz się może co w praktyce oznacza wynik 3b i w górę czy po biopsji może się okazać że są już komórki nowotworowe 

  • 5 lat temu

    dasi IIIb to komorki z ktorych moze rozwinac sie rak.Tak,biopsja moze pokazac komorki nowotworowe pod warunkiem ze wycinki zostana pobrane ze zmiany,dlatego nalezy wykonac kolposkopie,ktora zmiany pokaze.Ja wlasnie mam grupe IIIb,mialam wycinki i lyzeczkowanie i wyszedl mi cin3,mialam konizacje i powtorne lyzeczkowanie,wynik taki sam,ale zmiany byly na lini ciecia wiec jutro jade do szpitala na amputacje.Cin3 to juz krok od raka.Jest jeszcze cni1 i cin2.Te ciny wychodza wlasnie z biopsji.Jak masz pytania to pytaj.Jak bede znala odpowiedz to napisze.Mysle ze dobrze o wszystkim napisalam,bo sama przez to przechodze i pisze z wlasnego doswiadczenia

  • 5 lat temu

    pella wycinki miałam pobierane pod kontrolą kolposkopu podczas badania ani po badaniu nie dostałam żadnej informacji czy widoczne są jakieś poważne zmiany . zostały pobrane tylko dwa wycinki . przed badaniem dostałam informację że mam wirusa hpv i jeśli zajdzie taka konieczność podczas badania możesz zostać wyciągnięta wkładka która mam jednak tak się nie stało. i tak sobie wmawiaj że to dobry objaw że ja zostawili że nic poważnego tam nie zauważyła że jej nie ruszala . trzymam kciuki aby u ciebie wszystko potoczyło się szybko i bez komplikacji

  • pella ja mam usuniętą większą część szyjki , zostało ok 0,5 cm , lekarz który mnie operował jednak brzydko wykonał mi ten zabieg , szyjkę mam ściętą krzywo , z przodu jest szyjki mało a od tyłu zostało więcej , mój lekarz , który jest uznanym onkologiem powiedział że jak 1 leep się nie udał ( miałam HSIL w cewach gruczołowych ) to lekarz powinien zrobić 2 leep , a nie od razu za skalpel i ciąć tak dużo, ale to już przeszłość, jest jak jest , linie cięcia miałam już wolną od zmian , teraz w cytologii prawie rok po zabiegu wyszły nieprawidłowe komórki o nieokreślonym znaczeniu tzw. ASCUS , test na dna HPV ujemny , więc trochę się uspokoiłam , kontrola za pół roku . co do samego zabiegu amputacji , to cóż mogę napisać... znieczulenie miałam podpajęczynówkowe z zachowaną świadomością w trakcie zabiegu , większość dnia po zabiegu przespałam , brak czucia w dolnych partiach i cewnikowanie pęcherza do przyjemnych nie należą , po zabiegu bolało , dostawałam morfinę , która bardziej działała nasennie niż przeciwbólowo, kolejny dzień było już wszystko ok , dostałam środek przeciwbólowy z rana i więcej już nie potrzebowałam , 2 dni po zabiegu pojechałam normalnie na zakupy, jeśli chciałabyś wiedzieć coś jeszcze,  pytaj  ;)

  • 5 lat temu

    Martyna90,dzieki.Ja juz na oddziale.Mam identyczna sytuacje jak Twoja.A jakie ciny mialas?Ja mialam cin2 i cin3 po wycinkach i lyzeczkowaniu,a po loopie i powtornym lyzeczkowaniu juz cin3 na tarczy i w kanale.Dlatego podjeto taka decyzje bo u mnie postepuje to wszystko.Wiek tez pewnie wzieto pod uwage,mam45lat.

  • Nie wiem jakie miałam CINy, u mnie w wynikach pojawiło się w wynikach tylko określenie HSIL, sama doczytałam że to odpowiednik cin2 /CIN3/cis. Ja mam 28 lat, lekarz powiedział że w tym wieku unika się operacji radykalnych , a teraz po usunięciu większości szyjki niewiadomo czy uda się zastosować leep , żeby ratować macicę ...

  • Nie wiem jakie miałam CINy, u mnie w wynikach pojawiło się w wynikach tylko określenie HSIL, sama doczytałam że to odpowiednik cin2 /CIN3/cis. Ja mam 28 lat, lekarz powiedział że w tym wieku unika się operacji radykalnych , a teraz po usunięciu większości szyjki niewiadomo czy uda się zastosować leep , żeby ratować macicę ...

  • Ja wczoraj byłam u swojego gin, czekam nadal na wyniki histopatologiczne dał mi wczoraj wynik z cytologii: SIL HG . W rozmazie znaleziono pojedyncze małe nabłonki płaskie z dużymi hyperchromatycznymi atopowymi jadrami. Jestem głupia zawsze cin 3i hsil a tu jakas nowość. Co to znaczy to już rak?Lekarz dał mi skierowanie do szpitala i jak tylko będą wyniki z abrazji i kolposkopii idę na operację albo konizacje albo radykalna. Co w tej cytologii wyszło że od razu tak szybko takie operacje? Pozegnal mnie słowami " trzeba dzialac w tej chwili dla pani to oznacza żyć albo nie żyć." Mam 32 lata i 4 dzieci nie daje rady

  • Kasiulka86 SIL HG To to samo co hsil, więc raka nie masz. Ja też 2 lata walczyłam z cin 3, u mnie niestety nie obyło się bez usunięcia macicy z szyjką, mimo, że po chirurgicznej konizacji margines był czysty, po 2 latach cin3 powrócił.Ja nie chciałam już docinać szyjki, nie planowałam więcej dzieci, miałam dosyć stresu z każdą kolejną cytologią. Operacja co prawda dość poważna, ale ja jestem niespełna 3 tygodnie po i oprócz dźwigania i biegania, robię już praktycznie wszystko.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat