Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    pella ja poszłam do endokrynologa bez konkretnej przyczyny. Niestety przez przyspieszoną menopauzę w wyniku histerektomii radykalnej jestem czasami tak wkurzająca nerwowa, że strach. Pracuję, jestem aktywna i to bardzo ale mimo wszystko chciałam się przepadać. Generalnie wszystkie parametry a zwłaszcza tsh mam ok ale jeden wynik niestety jest znacznie ponad normę a to może odpowiadać hashimoto, nie do końca to jest u mnie jasne więc raz jeszcze z początkiem stycznia idę to sprawdzić. Jeszcze przed radykalną  zapowiedziane miałam, że u mnie jakakolwiek terapia zastępcza hormonalna odpada a skoro tak no to pewnie będę się tak męczyć. No ale jak mus to mus, wszystko w zasadzie tak na serio zniosę i przyjmę, byle choroba nigdzie się nie pojawiła. No i tak u mnie😊

  • Hurra! Nie znaleziono nic więcej oprócz cin3, wyłapane w porę, jak dobrze że zdecydowałam się na tą histeroktomie, koniec stresu.

  • 5 lat temu

    kinga80,no to mozesz psychicznie odpoczac,nalezy sie to Tobie po tym co przeszlas,gratulacje.

  • 5 lat temu

    kinga80 wyłapane w porę, o to chodzi ! Bardzo się cieszę, fajnie, super super

  • Dziewczyny agnieszka76, pella, kaa, ja też się bardzo cieszę, dziękuję Wam za miłe słowa. Teraz tylko dojść do siebie po operacji. Nadal będę tu zaglądać, życzę wam dużo zdrówka!!!

  • Tak się cieszę, że takie dobre wieści płyną. 

    U mnie wszystko wygojone. Szpital już wpisał mnie na kontrolę w kwietniu więc cierpliwie teraz czekam.

  • 5 lat temu

    Witam,dziewczyny napiszcie prosze czy prawie 3tygodnie po leepie przy oddawaniu moczu jest mozliwe zeby cos mi wylatywalo?To wyglada jakby byl zbity w kulke zabarwiony na rozowo sluz.Okres po konizacji juz mi sie skonczyl.Poza tym boli mnie biodro.Do lekarza juz raczej sie nie dostane,predzej trafie do szpitala,bo w czwartek ide amputowac szyjke.

  • Witajcie , wpadam po dłuższej przerwie u mnie już 33 tc, w październiku -niecały rok po amputacji szyjki zrobiłam cytologię , wynik nieprawidłowy ASCUS, lekarz pobrał mi wymaz na HPV , pewnie tam siedzi i znów działa , jestem rozżalona że znów się coś dzieje ...

  • 5 lat temu

    Martyna90 ja pojutrze mam miec amputacje szyjki.Jestem po konizacji z powodu cin3 na tarczy i w kanale,niestety linia ciecia nie jest wolna od zmian.Mozesz napisac cos wiecej o tej operacji?Mam miec scieta ja cala?Ty tez mialas usuwana w calosci?Jaki mialas powod amputacji?

  • 5 lat temu

    witam drogie Panie.  Od jakiegoś czasu czytam wasze forum i jestem pełna podziwu dla waszej woli walki. Chylę czoła.  Nie wiem jaka zacząć bo tak naprawdę niby wiem że coś się dzieje ale nie za bardzo wiem co już tłumaczę.  Mieszkam w uk wspomnę że co roku wykonuje cytologie w pl i jednocześnie na miejscu co 2 lata . ostatnia cytologia z pl w listopadzie 2017 gr II , mala nadzerka , antybiotyk i do domku. w listopadzie bieżącego roku robiłam cytologie na miejscu okazało się że mam zmienione komórki nawet nie wiem jak dużo bo nic nie pisze ani nie udzielili mi żadnej tego typu informacji , Od razu kolposkopia z pobraniem wycinkow . nawet nie wiem na co mam się szykować bo oni są nie chętni do udzielania informacji . czy któraś z pań może orientuje się od jakiej grupy i jakiego stopnia dysplazja odrazę są pobierane wycinki do histopatologi? przepraszam za długo post i trochę chaotycznie napisany ale nie zabradzo wiedziałam jak opisać tą sytuację z góry dziękuję pozdrawiam Was cieplutko 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat