Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    hej dziewczyny pisze z forum o stopniu złośliwości G3, powiedzcie mi czy jak stopień zaawansowania jest wyższy np 2 to od razu wiadomo że z tego się zdrowym nie wyjdzie.... Niby każdy lekarz mi mówił że u mnie to poczatek ale no juz cos do głowy się wbija i wymyslam :'( 

  • 5 lat temu

    staram się tak myśleć że jest faktycznie to początkowe stadium ale jeśli jednak jest wyżej??? Z tego też się wychodzi prawda??? Przeczytałam na tym forum o śmierci Tashy i to mnie dobilo chyba najbardziej :'(

  • 5 lat temu

    a jak szybko rozwija się taki rak? Czytałam że trwa to ok 10 lat ale czy to prawda, wiadomo Wam coś ma ten temat

  • 5 lat temu

    Radosnego i szczesliwego Nowego Roku z marzeniami o ktore warto walczyc, z radosciami ktorymi warto sie dzielic,z przyjaciolmi z ktorymi warto byc i z nadzieja bez ktorej nie da sie żyć!
    Szczesliwego Nowego Roku kochane kobietki

  • 5 lat temu

    Życzę wszystkim na tym forum zdrowego 2019roku, żeby nasze plany udalo się zrealizować a marzenia spełniać. Wszystkim dziewczynom z mojego wątku życzę optymizmu bo jest ogromna szansa, że to co teraz wydaje się złe niedługo okaże się wyłącznie przeszłością. 

    Zdrowia, zdrowia, zdrowia, zdrowia, zdrowia a  cała reszta prędzej czy później się ułoży 👌 🖐🖐🖐🖐🖐🖐

  • 5 lat temu

    Dzień dobry. Jestem tu nowa. Dziś odebrałam wynik cytologii, którego dokładnie nie przytoczę, bo lekarz powiedział, że nie może mi go dać, gdyż musi zostać w kartotece. Z tego co udało mi się zauważyć to było tam napisane między innymi :

    -ECU

    - atypowe komórki nabłonka płaskiego

    - wskazane wykonanie Kolposkopii

    I tyle tylko udało mi się przeczytać. Może bylo coś więcej, ale nie wiem.

    Lekarz powiedział tylko, że trzeba zrobić kolejne badanie i dał mi skierowanie na kolposkopię. Na skierowanie napisane jest : dgz. Sil LG

    Kolposkopię będę miała za 13 dni dopiero i tak się zastanawiam co oznacza taki wynik cytologii i zapis na skierowaniu Sil LG

    Pozdrawiam 

  • Witaj Barbara, oznaczenie to oznacza podejrzenie dysplazji niskiego stopnia - low grade - LG. ECU to prawdopodobnie nadżerka, ale pewna nie jestem. 

  • 5 lat temu

    Witaj, Kingo. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Czyli wynika z tego, że jest podejrzenie raka szyjki macicy? 

  • Barbra, nie. Dysplazja to stan przedrakowy a niskiego stopnia to inaczej Cin I , może się cofnąć sam. Kolposkopia pokaże. Do raka to bardzo daleko. Ja jestem po nawracającym cin 3, i i choć to już ostatnie stadium przedrakowe to raka u mnie nie znaleziono. Nie martw się na zapas, zrób badanie, będzie dobrze.

  • 5 lat temu

    Trochę mnie uspokoiłaś, Kingo. Dziękuję. Rzeczywiście nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na kolposkopię. Choć i tak pewnie z tyłu głowy wciąż będzie jakiś niepokój do tego czasu. Atypowe komórki nabłonka płaskiego nie brzmią optymistycznie. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat