Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Kasiulka decyzja o histerektomii radykalnej jest poważną decyzją, nieodwracalną i musi być przemyślana. Z uwagi na zagrożenie, z uwagi na stopień zaawansowania choroby i szereg innych rzeczy nie można odwlekać jednak tej decyzji długo bo wiadomo, ta choroba sama nie przejdzie a wręcz odwrotnie. Kiedy u mnie podjęto tą decyzję bo wcześniejsza konizacja nie odniosła spodziewanych efektów to na cito miałam szereg badań, TK,MR i kilka innych po to żeby w przeciągu miesiąca/około skierować mnie na radykalną. Nie ukrywam,że od momentu diagnozy aż po samą operację miałam sporo szczęścia. Ja to wiem. Działaj Kochana w swojej sprawie, teraz Ty jesteś najważniejsza. Mamy dla kogo żyć długo i szczęśliwie - to jest cel!   Jak dostaniesz wynik sprawa będzie jasna tak więc teraz czekamy, potem wszystko na bieżąco Ci wyjaśnimy, jest nas tu trochę, nie martw się, nie jesteś tutaj sama.

    Wpis edytowany dnia 10-12-2018 08:40 przez kaa
  • Dzieki za wsparcie odezwe sie jak beda wyniki co powiedzieli lekarze. 😗

  • 5 lat temu

    🙂Kasiulka86 koniecznie.

  • 5 lat temu

    Hej dziewczyny, pamiętacie mnie?  Pisałam do Was w sprawie moich plamien kontaktowych. Na razie spokój, nie mam ich.  Na prośbę mojego profesora zrobiłam cytologię, tym razem płynną. Wynik jest dobry, prawidłowy. Profesor zadowolony, nie zalecił żadnych dodatkowych badań, powiedział, że jeśli sprawa będzie się powtarzać to cytologię robić co trzy miesiące. To wszystko. Żadnego drążenia tematu, nic. Napiszcie mi proszę co sądzicie. Zostawiłybyście to tak, nie drążyły? Czekać?  Obserwować?  I tyle?  

    Ściskam Was dziewuchy :)

  • 5 lat temu

    Rema 🙂  tytuł profesora to tytuł profesora ale i tak wiem,że nawet jeśli lekarze nas uspokoją to jednak mimo wszystko dość szybko znowu zapisujemy się na badania, żeby sprawdzić, że na pewno 👌

  • 5 lat temu

    Kaa, wiesz jak jest...;)  nie chce nic przegapić. Staram się myśleć tak, jak piszesz. W coś w końcu trzeba wierzyć. Dziękuję Ci za Twoją tu obecność *

  • 5 lat temu

    Witam,dostalam dzis telefon ze szpitala,nie chciano nic powiedziec telefonicznie a w domu chore dziecko z goraczka.Szybki telefon do kolezanki,taxi i maly pod opieka u niej a ja kierunek szpital,nerwy mnie zjadaly.Niestety kolejny pobyt czeka mnie w szpitalu,to juz trzeci w ciagu 2 miesiecy i 3 znieczulenie ogolne.Beda teraz ciac cala szyjke,linia ciec nie czysta.Po wycinkach byl cin2 i 3,teraz jest juz tylko cin3.Pani doktor powiedziala ze szybko postepuje,ze szybko trzeba ciac,zalamka.Czy to sie kiedys skonczy?Niekonczaca sie opowiesc?

  • Pella, zdrowie najważniejsze. Pobyty w szpitalu do przyjemnych nie należą, ale poddajemy się tym wszystkim zabiegom aby żyć. Rozumiem Twój stres i nerwy, sama czekam za wynikiem histopat też po cin3. Być może będzie już pojutrze. Bądź dobrej myśli, jesteś pod opieką lekarzy, kontrolujesz temat, będzie dobrze.

  • 5 lat temu

    kinga80,trzymam kciuki za dobry wynik.Dziewczyny,cytologia raka nie pokazala,wycinki i lyzeczkowanie cin2 i cin3,konizacja z powtornym lyzeczkowaniem 3cin,nigdzie rzadnego nowotworu,a ja schizuje,nie mam juz sily na to.Mam synka 4letniego,tak bym chciala sie juz usmiechac,jest taki kochany.

  • 5 lat temu

    pella,  nie denerwuj się, z cin3 na coś poważniejszego nie przejdzie z dnia na dzień. Wyniki hist. -patu takie same jak biopsji/łyżeczkowania co tylko dobrze wróży :) Nie powinno Cię nic zaskoczyć. Wyłapane na czas, to jest powód do radości!  



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat