Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Ale skad wiedzieli,ze zmiany sa plytko?Wyskrobiny robil inny szpital.A moze wiedzieli bo robia konizacje przy kolposkopie?Ochlonelam po zabiegu i znow mam 100pytan.Dziekuje za odpowiedz,ciesze sie,ze tu trafilam na to forum.

  • Czesc Dziewczyny, jestem tu nowa... niestety dzis dostalam wynik cytologii HSIL (CIN2, CIN 3/CIS)... mam umowiona juz kolposkopie na 17.12... strasznie sie boje... pod koniec wrzesnia dowiedzielismy sie ze moj Tata ma bardzo zaawansowanego raka na trzustce z przerzutami na watrobe.. generalnie to sa jego ostatnie chwile z nami, a teraz jeszcze ten wynik... nie wiem jak sobie z tym poradzic... mam 2 dzieci i strasznie sie boje... Dziewczyny powiedzcie mi prosze czy powinnam starac sie zrobic zabieg kolposkoii wczesniej? Jak mozna przyspieszyc wynik histopatologiczny ? Dziekuje

  • 5 lat temu

    Edyta40,po moich doswiadczeniach to nie jest to az tak odlegly termin.Slyszalam ze po dodatkowej oplacie mozna wynik uzyskac szybciej.Kolezanka miala biopsje guzka piersi i wiem ze tak zrobila,ale niewiem,czy wszedzie jest taka mozliwosc,ja osobiscie nie pytalam.Ja wlasnie czekam za wynikiem juz po konizacji.Tu sa super dziewczyny,pytaj o wszystko,pomoga napewno.

  • Dzieki pella, wiec bede czekac do 17.12... ale to czekanie jest najgorsze... wiem, ze wszystkie przez to przeszlyscie... szkoda, ze jak juz sie czlowiek dowiaduje, ze cos jest nie tak, to od razu nie ma pelnej diagnozy. Czy ten wynik cytologii to oznacza ze raczej na pewno skonczy sie zabiegiem chirurgicznym? Wiem, ze nikt nie moze odpowiedziec w 100%, ale chcialam sie podpytac jak bylo u Was. czy powinnam sie martwic czy dam rade to wyleczyc?

  • 5 lat temu

    Ja mialam w cytologi,ze nie wykluczone hsil,niestety juz po kolposkopi wiadomo bylo,ze hsil jest.Przez to ze mialam zmiany w kanale,nie pobrano mi w ten dzien wycinkow.Dostalam termin do szpitala,tam mnie uspili i zrobili wycinki i wyskrobiny.Wynik hist pat,niestety potwierdzil.Jestem po drugim pobycie w szpitalu,po konizacji i czekam za wynikiem.Nie jest to wszystko latwe,trudne jak diabli.Ale co zrobic?Trzeba to pociagnac do konca i wierzyc w dobry wynik,czego tez Ci zycze.

  • Trzymam kciuki za dobry wynik!! Zobaczymy jak beszie u mnie, ale na to musze jeszcze troche poczekac i starac sie jakos zyc.. ide wlasnie dokonczyc ciasteczka na kiermasz swiateczny w szkole u synka... juz mialam sobie odpuscic, ale jakos zbieram sily :-) Dzieki jeszcze raz.

  • 5 lat temu

    Tez mam synka,ma 4latka.I w tej chwili do duzo rzeczy tez mobilizuje mnie synek,bo czasami to z lozka nie chce sie wstac.Zagladaj tu do nas.Tu dziewczyny maja duza wiedze i doswiadczenie,a i pocieszyc umia.

  • Witaj Edyta40, 

    Kolejnym krokiem w Twojej sytuacji jest kolposkopia z wycinkami. Jeżeli histopat potwierdzi hsil(a zapewne tak będzie) to w zależności od zmian odbędzie się konizacja.  Sama co prawda jej nie miałam, ale to forum i dziewczyny wiele mnie już nauczyly :-) Teraz pomysl, że masz to szczęście że w porę wykonałas badania. Hsil/cis jest w pełni uleczalne. Konizacja załatwi sprawę. Pomysł co bylo gdybys zwlekala i poszła na cytologie później? 

    Ja jestem z tych co chcą wiedzieć wcześniej wszystko. Badam się, kontroluje. Czasem aż do przesady ale wiem że warto. Życie mamy tylko jedno. 

    Trzymaj się, 

    Wpis edytowany dnia 04-12-2018 23:04 przez Zania1313
  • Dzieki Dziewczyny, to dla mnie duzo znaczy... i na pewno bede tu do Was zagladac 🙂 

  • 5 lat temu

    Edyta40 do 17 grudnia masz niecałe 2 tygodniie, czas szybko leci i te niespełna 2 tygodnie szybko miną. Już podczas kolposkopii lekarz wszystko widzi jak na dłoni więc na miejscu będziesz już coś więcej wiedziała. U mnie lekarz miał bardzo ale to bardzo niewesołą minę. Nie zamartwiaj się na zapas, najważniejsze to to,że jesteś już pod kontrolą, to naprawdę teraz najważniejsze.Na przyspieszenie wyników biopsji popytaj u siebie, różnie to bywa w różnych ośrodkach. Trzymaj się



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat