Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10908 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Dziewczynki kochane ,jestem po.Co mi robili?Niewiem,zobacze na wypisie i dam znac,bo dzis wychodze.Ja kolposkopie juz mialam,wycinki rowniez,takze to juz chyba byl jakis zabieg terapeutyczno leczniczy.Napewno pisalam zgode na konizacji jakas metoda ale nie pamietam jaka i cos jeszcze,jakies skrobanie.Moze kanal jeszcze raz,moze glebiej?Ale czuje sie naprawde swietnie,przyjechalam na sale jakies pol godziny temu.Nie mam kroplowki ani innych lekow,chyba ze jeszcze wszystko przedemna.Dziekuje za wsparcie od rana,jestescie nie zastapione.

  • 5 lat temu

    pella tak jak wcześniej pisałam co ośrodek to mogą być inne procedury ale rzeczywiście jestem ciekawa co Tobie robili dzisiaj, daj znać, pozdrawiam

  • 5 lat temu

    trzymaj się pella  ☺💪

  • Ja po konizacji byłam dobę na obserwacji i wyszłam kolejnego dnia. Lekarze mówili, że jest ryzyko krawień więc wolą mieć mnie na oku. 😉

    Powiedzcie mi proszę jak długo po konizacji można czekać na wyniki. Wróciłam do pracy i czas biegnie szybciej, ale już się niecierpliwię. 

    Pella dobrze, że już po wszystkim. Czekam na informacje jak się czujesz 😉

  • 5 lat temu

    ja czekałam trzy tygodnie

  • 5 lat temu

    A ja czekałam krótko ale gdybym miała otrzymać dobry wynik to mogłabym poczekać jeszcze dłużej niż 3 tygodnie, do mnie niestety zatelefonowali sami bo wynik był zły.

  • 5 lat temu

    Jestem juz od dwoch godzin w domu.Nic mnie nie boli i dobrze sie czuje.Mialam konizacje leep loop i skrobanie kanalu,ponoc to skrobanie robia przy konizacji rutynowo.Dobrze pamietalam to skrobanie ale nie myslalam ze maja na mysli kanal bo wszedzie nazywaja to lyzeczkowaniem a ja juz to mialam.Ja po tej konizacji wynik mam miec od10 do 14 dni roboczych.Jestescie kochane,jak dobrze bylo dzis wiedziec ze od rana bylyscie zemna.Dziekuje Wam,wiem ze w tych ciezkich chwilach mozna na Was kochane liczyc,wesprzecie,wytlumaczycie.

  • 5 lat temu

    pella, nie dźwigaj tylko. Trafiłaś na dobrą placówkę, szybko dostaniesz wyniki, to dobrze. Masz powody do zadowolenia, już po zabiegu  😁

  • 5 lat temu

    Jednak zrobiłam cytologię dzisiaj,  lekarka która mi ją pobierała trochę mnie pocieszyła, powiedziała, że przyczyną plamień kontaktowych mogą być urazy pochwy których lekarz nie jest w stanie stwierdzić, bo pochwa wewnątrz ma wiele fałdek i załamań. Dziwnie na mnie patrzyła gdy powiedziałam jej o swoich obawach. Pobrała płynną cytologię, oby wyszła, bo w kanale było sporo ciemnej krwi, która mi tam zalega długo jeszcze po okresie. 😕 Ale podobno ta płynna oddziela ewentualne zanieczyszczenia i śluz od komórek i dlatego właśnie jej wynik jest bardziej miarodajny. Przede mną 10 dni oczekiwania... 

  • Ja wynik płynnej miałam po niecałym tygodniu :-)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat