Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Dzieki kaa.. dzis udalo mi sie zapisac w innej poradni na kolposkopie juz na 13.12, wiec nawet szybciej. W tym wszystkim faktycznie ciesze sie ze juz cala procedura ruszyla i ze bede miala juz niedlugo zabieg... no i zobaczymy, ale chyba faktycznie musze sie opanowac i starac sie nie wpadac w panike. 

  • Witam Was dziewczyny ponownie :) dobre wieści mam. Po konizacji czysto. Kontrola w kwietniu. W przyszłym tygodniu pójdę jeszcze do ginekologa omówić wynik i sprawdzić jak się wszystko goi.

    Dobrze, że Was znalazłam tu. Wszystko stało się jakieś łatwiejsze do oswojenia w tym trudnym czasie oczekiwań. 

  • 5 lat temu

    Tyśka2605  wspaniała wiadomość !  Trzymaj tak dalej, korzystaj z życia, cieszę się bardzo👌

  • 5 lat temu

    Tyska2605,ekstra,super wyniczek.Ja czekam na moj,z nerwow juz wszystko mnie boli.Ja wynik mialam miec od 10 do 14 dni roboczych,a wiec wychodzi ze najwczesniej w poniedzialek,najpozniej w piatek.Czy jesli wynik juz bedzie,to beda dzwonic?Czy dzwonic tam codziennie jakby go nie bylo?

  • 5 lat temu

    pella to bywa różnie w zależności od ośrodka, u mnie zawsze dzwonili ale stąd słyszałam, że czasami to kobiety musiały telefonować i sprawdzać, dla swojego spokoju pewnie sama zadzwonisz kontrolnie w poniedziałek, niestety to czekanie jest bardzo ale bardzo stresujące, w tygodniu jeszcze są jakieś sprawy, sprawunki do załatwiania i czas mija ale w weekeend w takich sytuacjach czas dłuży się niemiłosiernie, trzymamy kciuki za wynik!

  • Dziękuję dziewczyny :)

    Pella do mnie zadzwoniła koordynator onkologiczna w poniedzialek 3 grudnia, po konsylium lekarskim z poinformowaniem co dalej z leczeniem. Więc z mojego doświadczenia wiem, że dzwonią. Miałam też taką informację na wpisie ze szpitala wraz z numerem telefonu, z którego będą dzwonić. 

  • Tyska2605, super ze jest dobry wynik 🙂 oby jak najwiecej tych dobrych wynikow. 

    Ja jestem na poczatku drogi... 13.12 mam kolposkopie, ale bez pobrania wycinkow. Podobno na wycinki bede musiala przyjsc w innym terminie.. cos mowili ze u nich bede mogla pobrac wycinki dopiero w styczniu, ale moge tez udac sie do jakiegos szpitala i zrobic to wczesniej. Na razie obralam za cel kolposkopie, a potem zobaczymy co bedzie dalej i gdzie sie udac... chcialabym zeby to wszystko odbylo sie jak najszybciej..

  • 5 lat temu

    Dziekuje za info dotyczace telefonu w sprawie wyniku.Edyta40 ja tez pierw mialam kolposkopie(prywatnie) i dostalam rysunek dla lekarza z jakiego miejsca ma pobrac wycinek,tez prywatnie.Powiem Ci,ze w moim przypadlku byl to bardzo dobry pomysl,bo na podstawie tego wzieli wycinek.Cos czuje ze gdybym tego nie miala,pobranie by bylo w ciemno,wiec prywatnie,nie znaczy lepiej.Po moich doswiadczeniach,zrobilabym teraz inaczej.Ja tez tak jak Ty,chcialam wszystko przyspieszyc,a jak widac,co nagle to bylo by po diable.Szczescie,ze zdyskwalfikowali mnie z wycinkow ze wzgledu na ekg i w tym czasie wpadlam na pomysl kolposkopi i dostalam rysunek dla lekarza.Czy ta kolposkopia bez wycinkow to prywatnie?Dla mnie gdybym byla teraz na Twoim miejscu,kilka dni szybciej,nie mialoby znaczenia.Znaczenie mialby fakt,aby wycinki pobierane byly przy uzyciu kolposkopu,bo z tym jak wigac jest roznie.Sam obraz kolposkopowy nic nie wniesie do sprawy,wiadomo,ze jak beda ciny to obraz bedzie nie ciekawy i bedziesz sie tylko nie potrzebnie denerwowac.Chcialam tylko przyblizyc moja sytuacje,ale nie znam Twojej do konca,moze akurat w czyms pomoglam.

  • Cytologie mialam w medicoverze i pierwsza kolposkopie umowilam tez w medicoverze, ale zaczelam myslec ze jak juz cos zlego znalezli to lepiej isc do specjalistycznej placowki. Pielegniarka w medicoverze polecila mi poradnie przy Centrum Onkologii i wlasnie ram umowilam sie na kolposkopie 13.12. Nie wiem tylko do ktorego szpitala udaloby mi sie dostac na zabieg lub wycinki. nie wiem czy od razu oni mnie gdzie skieruja konkretnie do jakiegos szpitala czy musze szukac sama..

  • Oj Dziewczyny boje sie... staram sie nie myslec i jakos zyc, ale sa momenty, ze nie mam juz sily i tak strasznie sie boje... przed wszystkimi, a zwlaszcza dziecmi musze udawac ze wszystko jest w porzadku.. usmiechac sie choc nie do konca jest to prawdziwe.. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat