Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Zania1313 u mnie niestety trwa to dłużej, szkoda.  Muszę wytrwać.  Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  • hejka. Ja znam mase dziewczyn po raku szyjki macicy które stosuja htz. Lekarze dali zgodę,  odradzaja gdy rak jest hormonozalezny. Wiadomo częściej trzeba badać piersi. Jednak 28 latki z menopauza to im musi byc naprawdę ciężko stąd terapia htz. Ale tak jak pisze jest zgoda od lekarza. 

  • 5 lat temu

    Cześć:-). Jakie są Wasze doświadczenia z płynną cytologią? Czy jak jej wynik jest dobry, to robić jeszcze kolposkopię dla pewności? Czy można zaufać wynikowi płynnej. 

  • Lilo33, 

    Ja rok temu zaczęłam od kolpo. Ta wyszła ok. Za miesiąc czy dwa zrobiłam płynna cytologia i wyszła dobrze. Ja z racji tego że jestem dość mocno przewrazliwiona robię płynną co 6m (chociaż wyszedł mi tylko raz jeden cin1:-(, to od tamtej pory robię cytologie często). Moja ginekolog nie mówi że spokojnie można zaufać plynnej

  • 5 lat temu

    Zania dzięki. Ja rok temu miałam rzekomo nieciekawą kolpo-po wyniku ASCUS- ale wycinki wyszły bez żadnych zmian, zdrowa tkanka. Potem robiłam dwie cytologie, jedną zwykłą- ok. Drugą płynną teraz- też ok. Moja gin- onkolog mówi, że jak cyto dobra to żadnej kolpo nie trzeba i nie zechce mi dać skierowania (poprzednio nie chciała). Trudno pójde prywatnie, wyłoże te 250. 

  • 5 lat temu

    Witam,mam pytanko do Was.Jak juz wiecie jestem po konizacji leep loop juz 4dni i niewiem dlaczego caly czas uchodzi ze mnie cos wodnistego,lekko zoltego koloru.To nie jest sluz,to bardziej cos plynnego.Czy to jest normalne?Czy do czasu kiedy nie zaczne krwawic,bo lekarz mowil,ze bede,ale dopiero jak strupek odpadnie,takie cos jest norma?Pozdrawiam,zycze zdrowka.

  • 5 lat temu

    pella u mnie było podobnie, właśnie coś takiego wodnistego, strupek mi odpadł nie pamiętam kiedy dokładnie ale podczas prysznica, nic mnie nie bolało, ważne żeby nie męczyć się, niczego nie podnosić no a najważniejsze to odebrać dobry wynik i tego własnie Tobie życze.

    U mnie na południu mroźno i ślisko, pozdrawiam wszystkie Kobietki

  • 5 lat temu

    niby cisza nie powinna tutaj budzić niepokoju no ale jednak odezwijcie się co tam, jak tam 🖐

  • 5 lat temu

    Dziewczyny tak sobie mysle,czy to byla dobra decyzja ta konizacja leep loop przy zmianach w kanale?Czym blizej wyniku,tym bardziej sie denerwuje.Zaczynam juz non stop o tym myslec,a tu jeszcze pewnie tydzien czekania.Tak sie zastanawiam,jakie duze wycinki z tarczy biora do badan hist pat?Lekarka w szpitalu cos mowila ze mam krotka szyjke.

  • 5 lat temu

    Pella, jeśli miałaś zmiany typu CIN w kanale to musiały być płytko bo głębiej jest inny nabłonek, więc konizacja to dobre wyjście. Najlepszy dowód, że nawet Ci szyjki nie skracali. :) Głowa do góry. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat