Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Hej kobietki:(dawno mnie nie było bo aż rok,,,,znów się zaczyna...ale po kolei..

    pomóżcie,,,

    mama miała w 2017 r  w sierpniu operację(rak) usunięcie macicy z przydatkami potem radioterapię....

    dziś wynik cytologii 

    charakterystyka rozmazu-nieprawidłowe  komórki nabłonkowe,komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego , nie można wykluczyć zmiany śródpłaskonabłonkowej dużego stopnia HSIL (ASC-H)

    interpretacja wyniku-inne zmiany nienowotworowe ,zmiany odczynowe związane  z zapaleniem i/lub typową regeneracją... 

    błagam WAS pomóżcie mi jak to rozumieć....mama dziś była u doktora zrobił kolposkopie  i usg powiedział że "on tu nic nie widzi"
    dał jakieś globulki dopochwowe i następna wizyta za miesiąc...:(oszaleję ...czy "to" coś wróciło:( tak szybko:(

  • 5 lat temu

    no właśnie...zwariuje ,,,,ten lekarz powiedzial że jeśli następna cytologia ta w grudniu będzie zła trzeba pobrać wycinek.w piątek mamy wizytę u innego ginekologa ( jak mamy z nim rozmawiać?( chodzimy do dwóch -oczywiście jeden o drugim nie wie:( ,,,najlepsze jest to że w lipcu wyniki cytologi super a te z sierpnia o których mowa wyżej są złe. ... jeszcze zastanawia mnie samo badanie cytologiczne ..skoro została przeprowadzona histerekomia radykalna to jak z tą cytologią jest ?gdzieś na necie czytałam ze niektórzy po takiej operacji nie mają nawet badań cytologicznych bo nie ma z czego pobrać ,,, dzięki wielkie że tu jesteś ,,,,

    Wpis edytowany dnia 14-11-2018 22:06 przez bara
  • 5 lat temu

    ten ginekolog co zrobił ta cytologie prowadził jej cała radioterapie ma specjalizację ginelog i onkolog. W piątek mamy wizytę u ginekologa który znowu robił jej cała operację  wycięcia .... ☹

  • 5 lat temu

    bara witaj, ja miałam swoją radykalną w październiku 2015roku, potem sprawdzające OBOWIĄZKOWE cytologie raz na kwartał i w kwietniu 2016roku w wyniku pojawiła się u mnie informacja następująca "rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych, inne zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze związane z zapaleniem (łacznie z typową regeneracją)".  Do dnia wizyty którą przyspieszyłam nieźle się wystraszyliśmy. Wytłumaczono mi, że to proces gojenia. Wszystkie kolejne cytologie OBOWIĄZKOWE ALE JUŻ U MNIE RAZ NA 6M-CY  są bardzo dobre z zaznaczeniem "nie stwierdza się śródnabłonkowej neopalzji ani raka".

    Radzę drążyć temat, nie rezygnować kiedy lekarz mówi coś innego niż macie na papierze i odwrotnie.

    Pozdrawiam wszystkie 🙂

  • 5 lat temu

    Hej kochane kobiety , jesteśmy po wizycie ....stan zapalny ma przyjmować globulki 

    po miesiącu cytologia jak będzie zła wycinek....ale uspokoił powiedział że nic złego to nie jest
    zbadał nic nie widział ..troszkę jesteśmy spokojniejsze,,,,,
    dużo zdrówka dla WAS 3

  • Witam, u mnie również wynik badania cin 3, jestem po kolposkopii, teraz czeka mnie konizacja. Nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć, nie rodziłam jeszcze dzieci a bardzo chciałbym je kiedyś mieć... Zastanawiam się skąd takie paskudztwo właśnie u mnie:( 

  • 5 lat temu

    Nie poddawaj się  .... tu jest dużo kobiet które mają tego wstrętnego gada....

  • Witajcie,ja tez bylam dzis z wynikami cytologii i usg piersi u mojej ginekolog. Zrobila mi jeszcze badanie ginekologiczne i usg. Wszystko w najlepszym porządku. Kolejna wizyta za rok...choc pewnie pojawie sie wczesniej,jak to ja.

    Paula,nie martw sie. Konizacja w wiekszosci przypadkow konczy sprawę. Wyleczysz sie i zobaczysz ze bedziesz miala dzieci. Glowa do gory. Teraz najwazniejsze jest pozbyc sie dysplazji

  • 5 lat temu

    agnieszka76 dziękuję że jesteś tu ...😗

  • agnieszka76 Twoje slowa dużo dla mnie znacza :-) dobrze,ze jesteś!

    Pozdrawiam Was wszystkie bardzo cieplutko. Duzoooo zdrówka!!! :-*



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat