Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 5 miesięcy temu

    agnieszka76

    Bylam u domowego, stwierdzil stan zapalny w prezencie od cewnika 😁 dal antybiotyk na 10 dni. Wychodzi na to ze te bole byly od pecherza, dzis wzielam przeciwbolowy dopiero po poludniu, bylo ok  prawie nic nie boli, chyba antybiotyk robi swoje👍

    Nie ma przepukliny, sa szwy wewnetrzne i wyczuwalne zgrubienia, podobno normalne. 

    Na szwy dal jakis septyczny produkt ktory wesprze proces gojenia a antybiotyk ma wyleczyc pecherz ale tez zapobiec ew.stanu zapalnemu. Takze wszystko jest ok, moge w weekend zdejmowac szwy( w 2 etapach) na co sie bardzo ciesze bo zaczynaja ciagnac, czas pozdejmowac te piekne klamerki Pozdrawiam serdecznie😊

  • 5 miesięcy temu

    Hej dziewczyny jestem tu nowa od paru dni czytam wasze historię i man mentlik w głowie bo zastanawiam sie czy to normalne ze po konizacji pół roku temu mam plamienia tydzień przed okresem potem bardzo intensywny okres z skrzepami czy powinam sie niepokoić

  • 5 miesięcy temu

    Hejka

    Niestety proces gojenia u kazdej z nas moze byc rozny. Jakby nie patrzec to sa dosc mocno ukrwione czesci ciala. Ciezko cokolwiek powiedziec procz tego ze zawsze lepiej w takich okolicznosciach wybrac sie do ginekologa bo dopiero tam mozna stwierdzic czy wszystko jest ok (dla bezpieczenstwa lub chociazby spokoju glowy)

  • 5 miesięcy temu

    Agata123 ja konizacje miałam w lutym i od tego czasu mam plamienia na kilka dni przed okresem(szczególnie przy oddawaniu stolca,żywa krew),w sierpniu miałam cytologie,wynik dobry,podczas badania pani doktor stwierdziła że wszystko dobrze zagojone.

  • 5 miesięcy temu

    Witajcie, 

    Czytam forum od miesiąca, moja historia w skrócie, we wrześniu ( po prawie dwóch latach ) zrobiłam cytologia, pierwszy raz płynną, wcześniej nawet nie wiedziałam że taka jest , wynik ASC-H, tydzień pózniej kolposkopia - nieprawidłowa . 3dni później szpital i wycinki plus łyżeczkowanie. Dzisiaj odebrałam wyniki, jutro ginekolog,  zapewne dostanę skierowanie na konizacje.

    HPV 16 i 18 ujemne, natomiast wykryto inne onkogenne typy ( w badaniu nie podają jakie i ile :/ )  

    Przesyłam zdjęcie histopatu, powiedzcie mi, kanał i jamę mam czystą? Te luźne fragmenty w kanale mogą być z szyjki, bo gdzieś "zahaczyli"?

    Pozdrawiam Was wszystkie.

  • 5 miesięcy temu
    magda.be napisał:

    Witajcie, 

    Czytam forum od miesiąca, moja historia w skrócie, we wrześniu ( po prawie dwóch latach ) zrobiłam cytologia, pierwszy raz płynną, wcześniej nawet nie wiedziałam że taka jest , wynik ASC-H, tydzień pózniej kolposkopia - nieprawidłowa . 3dni później szpital i wycinki plus łyżeczkowanie. Dzisiaj odebrałam wyniki, jutro ginekolog,  zapewne dostanę skierowanie na konizacje.

    HPV 16 i 18 ujemne, natomiast wykryto inne onkogenne typy ( w badaniu nie podają jakie i ile :/ )  

    Przesyłam zdjęcie histopatu, powiedzcie mi, kanał i jamę mam czystą? Te luźne fragmenty w kanale mogą być z szyjki, bo gdzieś "zahaczyli"?

    Pozdrawiam Was wszystkie.



  • 5 miesięcy temu

    hej Magda

    Troche dziwny to opis, bo jak biora wycinki to mowia jaki CIN ?  No i te " luzno lezace"  "...faktycznie nie wiadomo jak to rozumiec.

    Ja bo piobsji i wyskrobinach szyjki mialam CIN 3 po uprzednim HSILw cytoligii  i widocznych zmianach na MRI .

    Moze  najlepiej zadzwonic do lekarza i zapytac? A moze inne dziewczyny cos pomoga.  Pozdrowionka

    Hej dziewczyny,  

    Po 6 miesiacach zycia w stresie nareszcie moge odetchnac dzis zadzwonil profesor i powiedzial ze w pooperacyjnym badaniu histopatologicznym  niczego wiecej oprocz CIN3  w szyjce nie znalezli i  ze moj miesniak okazal sie zwyklym ogromnym przegapionym kiedys miesniakiem pobeczalam sie z radosci  czas wrocic do normalnego zycia czego wszystkim Wam serdecznie zyce❤

  • 5 miesięcy temu

    Hejka,

    magda.be

    Tak, ten wynik moze byc od takiego "zahaczenia". Mialam taki wynik i ordynatorka wyjasnila ze to dosc czesta sytuacja. 

    W trakcie konizacji jeszcze raz powinni pobrac material i wtedy na 100% okaze sie co i jak.

    Co do hpv to zeby dokladnie okresli jakie sie ma typy to tylko prywatnie bo NFZ nie finansuje. Dziewczyny poorawcie sie jesli sie myle. 

    Evi!

    Ogromnie sie ciesze!!! Usciski dla Ciebie mam nadzieje ze czujesz sie dobrze?

  • 5 miesięcy temu

    Dzięki dziewczyn za odpowiedzi, lekarz powiedział ,że po konizacji wynik zapewne będzie dokładniejszy ( no, mam nadzieję!)

     Ten ogólny wynik hsil, kwalifikuje mnie do konizacji, będę miała chirurgiczną 27.11.

    Hpv robiłam prywatnie, myślałam że będzie dokładnie sprecyzowane jakie warianty i ile ich ma, no ale cóż...trzeba się cieszyć że 16 i 18 ujemne chociaż ;)

    Evi gratuluje, dobrze mnie nastawiają takie informacje :) Mam nadzieję że i ja napisze tu za jakiś czas tak pozytywnego posta :)

  • 5 miesięcy temu

    Hejka dziewczyny

    17 dzien po operacji.Z dnia na dzien jest lepiej, szwy zdjete, goja sie ladnie. Nawet dzis golabki zrobilam😁 Powoli wracam do formy, jakkolwiek bardzo uwazam na wszystko co robie bo szybko sie mecze.Ale ogolnie jest dobrze👍

    Mam pytania moze mi na nie odpowiecie. Z racji ciecia pionowego  dali mi pas, do tej pory nosze go non stop....Kiedy wlascicie mozna go sie pozbyc?  No i drugie pytanko...w 10 dniu po operacji zauwazylam minimalne plamienie, brazowo-czerwone, nieduzo, kropelka doslownie. Po operacji do 10 dnia  bylo czysciutko...nic! Szwy wewnetrzne w pochwie sie rozpuszczaja? Stad te minimalne plamienie? Czasami tez cos zakluje w srodku, ale bol jest znosny i szybko mija. To normalne? Mysle ze tak, ale moze mialyscie tak samo to podpowiedzcie prosze.

    Trzymam kciuki za konizacje i dobre wynikiTrzeba wierzyc ze wszystko bedzie dobrze❤ Pozdrowionka!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat