Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 6 miesięcy temu
    Hej dziewczyny, Ja tez jestem tu nowa. Wlasnie czekam na wyniki histopato po kolposkopii. W cytologii miala, ze nie mozna wykluczyc zmiany duzego stopnia HSIL, a w kolpo wyszło mi jedno, dlugo utrzymujace sie zbielenie. Emmily, ja wlasnie jeszcze w czwartek zrobilam sobie test na 30 typów HPV, ok miesiac czekania na wyniki
  • 6 miesięcy temu

    Wynik: carcinoma in situ colli uteri (M-8010/2).

    zaawansowanie: pTisNxMxL/V0

    Teraz TK i MR

    Tak się u mnie porobiło, jakoś się przbierałam

  • 6 miesięcy temu

    pozbierałam

  • 6 miesięcy temu

    Maju co powiedział lekarz? Co teraz? 

  • 6 miesięcy temu

    Można zakończyć na tym etapie, bo to in situ to rak przedinwazyjny. 

    Dla pewności kazał zrobić tomograf i rezonans, czy niczego więcej nigdzie nie ma. 

    Póki co wszystko jest wycięte i to był ostatni moment, bo to jest stadium 0 przeinwazyjne - chociaż takie pocieszenie.

    Karta dilo i poradnua onkologiczna :(

  • 6 miesięcy temu

    Ewelaa chyba miała podobnie

  • 6 miesięcy temu
    maja123 napisała:

    Wynik: rak in situ colli macicy (M-8010/2).

    zaawansowanie: pTisNxMxL/V0

    Teraz TK i MR

    Tak się u mnie porobiło, jakoś się przbierałem


    Miałam to samo Maju….

    identyko wynik…

    In situ - nie daje przerzutów.

  • 6 miesięcy temu
    Patka36 napisał:

    Maja się nie odzywa. Oby wszystko było ok 

    Ja odebrałam wkoncu wyniki cytologii po konizacji.. Nie stwierdza się cech srodnablonkowej neoplazji ani nowotworu złośliwego. Stwierdza się inne zmiany nienowotworowe związane z zapaleniem  AI BII CIIa1


    Ufff kochana! 

  • 6 miesięcy temu
    maja123 napisał:

    Ewelaa chyba miała podobnie


    Maja134 ja wiem co Ty przeżywasz…

    Ja nie mogłam do siebie dojść, dwa dni nic nie jadłam. Jeszcze lekarz do mnie żartobliwie : gdzie Pani tak szalała, że złapała Pani hpv 16 i 18? Czułam się jak gó****. Związek wieloletni z niewiernym ex i mam cała tablicę Mendelejewa pamiątek…i wyciętego raka.


    A teraz? 
    kupiłam suple i leki, które poleca dla kobiet, dla osób, które mają / miały wirusa czy nowotwór. 
    -Biomarine 570

    -Citrosept

    -Indonal

    -Koci pazur

    -Witamina A (bardzo ważne aby ją suplementowac)

    -Echinacea 4%

    I zakwaszanie organizmu…ogromnie ważne jest ograniczenie cukru, cukier to środowisko w której rozkochują się grzyby i robaki…

    Picie kiszonek, jedzenie ogórków kiszonych, buraków kiszonych.

    W Toruniu jest Medytacja, na którą chodzę (pon-czwartku) mega mi to pomaga psychicznie stawać na nogi..

    Bo ważne jest to, żeby mieć silny organizm. 

  • 6 miesięcy temu

    Miałaś taki wynik badania jak ja?

    TK i MR jakich części ciała?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat