Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10908 odpowiedzi:
  • 5 miesięcy temu

    to ja miałam na Bielanach TK i RM, jutro ide do dr pokazać mu wyniki…Ja to inaczej bo z kartà Dilo - pchajà mnie szybko z wizytami

  • 5 miesięcy temu

    maja odezwij sie

  • 5 miesięcy temu

    maja ginekolog mi powiedział, że mogą powtarzać zabieg bo jak robią laserem - to spalają tkanki i nie wiedzą ile jest zdrowej a ile chorej…

    Dlatego chcą mieć pewnośç…

    Napisałam do Ciebie prywatna wiadomosc.

  • 5 miesięcy temu
    Justynabnzk napisał:

    maja odezwij sie


    Mam nadzieje, że u Ciebie wszystko ok! 

  • 5 miesięcy temu

    Maja się nie odzywa. Oby wszystko było ok 

    Ja odebrałam wkoncu wyniki cytologii po konizacji.. Nie stwierdza się cech srodnablonkowej neoplazji ani nowotworu złośliwego. Stwierdza się inne zmiany nienowotworowe związane z zapaleniem  AI BII CIIa1

  • 5 miesięcy temu

    Hej dziewczyny . Jestem tu nowa . 

    Jestem właśnie po biopsji i kolpo. Czekam na wyniki i nie wiem co myśleć . 

    Opis kolpo to duże ognisko gęstego zbielenia i grubego punkcikowania na wardze przedniej szyjki oraz ognisko cienkiego zbielenia na wardze tylnej . Czy któraś z was może miała też taki opis i może podzielić się swoją historią co wykazała biopsja ? 

  • 5 miesięcy temu

    Hej dziewczyny . Jestem tu nowa . 

    Jestem właśnie po biopsji i kolpo. Czekam na wyniki i nie wiem co myśleć . 

    Opis kolpo to duże ognisko gęstego zbielenia i grubego punkcikowania na wardze przedniej szyjki oraz ognisko cienkiego zbielenia na wardze tylnej . Czy któraś z was może miała też taki opis i może podzielić się swoją historią co wykazała biopsja ? 

  • 5 miesięcy temu

    witaj,ja w kolposkopii miałam płytkie ,niewielki  zbielenie wskazujące na lsil a w wycinkach wyszło hsil.takze chyba niema reguły.

  • 5 miesięcy temu
    Ok . Czyli może być gorzej po biopsji :) szukam kogoś kto miał również taki opis i jak to się dalej potoczyło ... Staram się o dziecko od 4 lat i obawiam się że to będzie koniec moich marzeń ... Do wyników biopsji włosy sobie z głowy wyrwę . Czy powinnam zrobić na własną rękę jakieś badania na HPV ? Lub inne ?
  • 5 miesięcy temu

    może być tez"wdruga stronę ",były takie przypadki. Spokojnie,jeśli potwierdzi hasil to  czekala cie konizacja,niema po niej przeciwskazań do zajścia w ciążę.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat