Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 7 miesięcy temu

    Maja tez trzymam kciuki, oby wszystko poszlo dobrze❤

  • 7 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    to jutro ide się zaszczepić….

    Dostałam skierowanie od Onkologa (teleporada) i kazał mi kupić receptę, iść do lekarza…
    Mój ginekolog mnie zaszczepi?



    Maja, jak się czujesz? 


    Ja szczepiłam się w poradni ginekologicznej, do której wtedy chodziłam. Oni mieli szczepienia na miejscu. Tylko kwalifikację trzeba mieć jak do każdego szczepienia. Mi to akurat wystawiał ginekolog. Można podzwonić po przychodniach i popytać. Ceny też są różne więc warto poszukać. 

  • 7 miesięcy temu

    ja receptę dostałam od lekarki rodzinnej i zaszczepiłam.sie w przychodni POZ.

  • 7 miesięcy temu
    Evi71 napisał:

    Kucze dziewczyny, tak czytam i widze ze wiecie jaki rodzaj HPV macie a mi nikt nie sprawdzal 😳 Napewno mam skoro wyszlo CIN3....W Polsce robia to standardowo jezeli wyjdzie HSIL czy jak? bo juz nie rozumiem. Lecze sie w Belgii moze tu jest inaczej. A moze dlatego ze czeka mnie histerektomia to nie wdawali sie w szczegoly? 


    Ja sobie wszystkie badania robiłam odpłatnie. Płynna cytologia nie jest refundowana, a tej refundowanej to ja już nie robię. Z tego co się orientuję genotypowanie chyba też nie,ale nie mam pewności. Plynna cytologia plus genotypowanie, a później dodatkowo test CintecPlus to koszt kilkuset zł.

    Możliwe, że skoro czeka Cię taka operacja to już nie było potrzeby drążyć czy to z winy hpv czy nie. Może podpytaj czy to normalne postępowanie w takiej sytuacji. 

  • 7 miesięcy temu
    Evi71 napisała:

    Kucze dziewczyny, tak czytam i widzenie ze jaki rodzaj HPV macie a mi nikt nie sprawdzal 😳 Napewno mam skoro wyszlo CIN3....W Polsce robi to standardowo jezeli wyjdzie HSIL czy jak? bo już nie rozumiem. Lecze sie w Belgii może tu jest inaczej. A może dlatego ze czeka mnie histerektomia to nie dawanie sie w szczegoly? 


    Ja cytologi zwykłej też już nie zrobię.

     Przez lata wychodziło mi wszystko dobrze….

    Płynna jest droższa ale dokładniejsza…

    Badania HPV robiłam przy okazji kolposkopii i po 3 tygodniach miałam wynik ( czyli same najgorsze i wysokoonkogenne). Tak to ginekolog ani razu mnie nie skierował na badania HPV.

  • 7 miesięcy temu

    U mnie już dobrze, jutro wypis.

    I oczekiwania na wynik.

  • 7 miesięcy temu

    Maja to super ze wszystko dobrze!❤ Mialas laparoskopowo robione? Wracaj do zdrowia kochana, najgorsze juz za Toba! ❤

    Cytologie mialam plynna, pobierano mi tez  wymaz zeby wykluczyc choroby weneryczne, wszystkie probki widzialam ze powkladali do tubek z plynami...ale HPV mi nie sprawdzili😶 nie wiedzialam ze nie robia tego standardowo. W sumie teraz to jak musztarda po obiedzie skoro czekan na operacje. Moze lepiej bedzie sprawdzic "po" czy sie pozbylam tego dziadostwa.

  • 7 miesięcy temu

    laparoskopowo

  • 7 miesięcy temu

    to teraz zdrowiej,dobrze że już jesteś po.Wycięli szyjke wraz z macica.

  • 7 miesięcy temu

    kardamonka co u ciebie?masz już dzidziusia?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat