Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 7 miesięcy temu
    Justynabnzk napisał:

    Evi71 napisał:

    Justynabnzk napisał:

    Ja tez za nas wszystkie trzymam kciuki,musi być dobrze.A ja już prawie miesiąc czekam na wynik cytologii ,moja gin.powidziala ze będzie dzwonić niezależnie od wyniku i że powinien być około 10.09 najpóźniej. Już niewiem co myśleć.


    Justyna, jak nie dzwonia to dobrze😉 przewaznie jak jest zly wynik to kontaktuja sie po paru dniach.

    Trzymam kciuki  



    Tak myslisz?no oby, pozdrawiam i zdrówka. 


  • 7 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    szkoda, że nie mamy jakiejs grupy na messenger albo whatupp…


    Ja jestem na fb na grupie HPV grupa wsparcia.Jest tam dużo dziewczyn które dzielą się swoimi historiami,radami.


  • 7 miesięcy temu
    Justynabnzk napisała:

    ewelaaaaa napisała:

    szkoda, że nie mamy żadnych grup na messenger albo whatupp…


    Jestem na fb na grupie HPV grupa wsparcia.Jest tam dużo dziewczyn, które zajmują się swoimi historiami,radami.



    Ja wertowałam do nocy ta grupę, pozniej filmiki na youtube…

    I musimy być pozytywnej myśli…

  • 7 miesięcy temu

    dostałam właśnie skierowanie na szczepienie Gardasil 9 przeciwko HPV

    A HPV mam same najgorsze…

    Szczepiłyście sie?

  • 7 miesięcy temu

    a jaki mas typ?ja mam 16 i sczepilam.sie cerwarix(typ 16 i 18)

  • 7 miesięcy temu
    Justynabnzk napisała:

    a jaki mas typ?ja mam 16 i sczepilam.sie cerwarix(typ 16 i 18)


    Mam 16,18,31,33…czyli wszystko najgorsze..


  • 7 miesięcy temu

    Ja miałam 16 i całą grupę 31,33,35,39, 51,52,56, 58,59,66, 68. Tylko 18 i 45 nie wykryli. Jeszcze przed konizacją przyjęłam pierwszą dawkę Gardasil 9. Pół roku po zabiegu i juz zakończonym cyklu szczepień, genotypowanie HPV na 24 typy wyszło ujemne. Zobaczymy co wyjdzie w listopadzie. 

  • 7 miesięcy temu

    to jutro ide się zaszczepić….

    Dostałam skierowanie od Onkologa (teleporada) i kazał mi kupić receptę, iść do lekarza…
    Mój ginekolog mnie zaszczepi?



    Maja, jak się czujesz? 

  • 7 miesięcy temu
    maja123 napisał:

    Justynabnzk napisał:

    ewelaaaa napisał:

    bardzo Wam dziękuje dziewczyny…

    Załozyli mi zieloną kartę onkologiczną i zmiotło mnie psychicznie…

    Wchodziłam do domu i wyłam z bezsilności…

    Targają mną emocje..

    Dr powiedział, że wg.Niego wycieli wszystko ale muszę zrobić TK i MR żeby to potwierdzić. Badania 29.09 i 5.10. 

    3maj się!

    Ja w niedzielę idę do szpitala.

    W poniedziałek usunięcie macicy. Stawem się nie bać, ale się boję...




    Jestem z Tobą myślami kochana:)♥️

  • 7 miesięcy temu

    Kucze dziewczyny, tak czytam i widze ze wiecie jaki rodzaj HPV macie a mi nikt nie sprawdzal 😳 Napewno mam skoro wyszlo CIN3....W Polsce robia to standardowo jezeli wyjdzie HSIL czy jak? bo juz nie rozumiem. Lecze sie w Belgii moze tu jest inaczej. A moze dlatego ze czeka mnie histerektomia to nie wdawali sie w szczegoly? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat