Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 10 miesięcy temu
    Na 14 badanych wysokoonkogennych typów miałam 16,18, całą grupę 31...58 i tylko 45 nie wykryto.,więc aż 13 typów..Teraz badanie było na 24 typy i nic nie znaleziono 😉

  • 10 miesięcy temu
    Joannna napisał:

    Na 14 badanych wysokoonkogennych typów miałam 16,18, całą grupę 31...58 i tylko 45 nie wykryto.,więc aż 13 typów..Teraz badanie było na 24 typy i nic nie znaleziono 😉


    Jakoś dziwnie się dodała moja odpowiedź. Jak widać sporo tego było. 

  • 10 miesięcy temu

    ja mam hpv 16 i podbudowalas mnie ,że jest szansa się "dziada"pozbyc;)

  • 10 miesięcy temu
    Justynabnzk napisał:

    ja mam hpv 16 i podbudowalas mnie ,że jest szansa się "dziada"pozbyc;)


    Ja mam cechy infekcji HPV i IV grupę cytologii. 

  • 10 miesięcy temu

    Ja już po konizacji  bo było hsil 3cin.3 dni w szpitalu. I jedyne co boli to gardło po intubacji 😂 teraz czekanie 4 tygodnie na wyniki 

     

  • 10 miesięcy temu
    Patka36 napisał:

    Ja już po konizacji  bo było hsil 3cin.3 dni w szpitalu. I jedyne co boli to gardło po intubacji 😂 teraz czekanie 4 tygodnie na wyniki 

     

    A jaką metodą miałaś konizacje?ja jestem w szoku ,jak  bardzo różnią się sposoby postępowania zabiegowego w tym przypadku.Ja miałam zabieg w znieczuleniu miejscowym (zastrzyk w szyjkę macicy),takie znieczulenie wybrałam.Mialam propozycje krótkiej narkozy(zastrzyk,po 15 min pobudka),jednak wybralam miejscowe,nie czułam żadnego bólu,za 10 min po zabiegu wsiadłam w auto i pojechałam do domu 30 km.

  • 10 miesięcy temu

    Konizacja chirurgiczna.. W znieczulenie ogólnym. Z cewnikiem i intubacja. Dziś drugi dzień po zabiegu a ja słaba i brzuch pobolewa.. Na domiar złego okres sie zaczął i to obfity..

    No widać zależy od lekarza i od szpitala jak robią i co robią 

  • 10 miesięcy temu

    Ja mialam chirurgiczna ale w znieczuleniu "zastrzyk w kregoslup" od pasa w dol. Wypisali mnie nastepnego dnia i przez miesiac kazali uwazac i wypoczywac. Moze zalezy od rodzaju konizacji? Kiedy pielegniarki dzien przed mnie przygotowywaly to wlasnie pytaly jaka konizacja. 

  • 10 miesięcy temu

    Macie rację,ja miałam leep,wysokie cięcie ale jednak pętlą, zabieg miałam w połowie cyklu.

  • 9 miesięcy temu

    Hej, z racji sezonu urlopowego pytanie odnośnie kąpieli w morzu. Po jakim czasie się kąpałyście ? Ja jestem po dwóch konizacjach LEEP i później docinka już klasyczną metodą skalpelem. Od ostatniej jestem 6 tygodni, lekarz powiedzial żeby basenów unikać, jeśli chodzi o morze to ewentualnie na chwilę. Zastanawiam się jak to u Was było ? Pozdrawiam w te upalne dni 😁



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat