Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 11 miesięcy temu
    A cytologia płynna jest na NFZ?
  • 11 miesięcy temu
    elza napisał:

    A cytologia płynna jest na NFZ?

    Niestety nie. U mnie kosztuje 85 zł. Czasem są fajne promocje w laboratoriach i w pakietach z HPV można zrobić w korzystnej cenie. Samo genotypowanie wysokoonkogennych typów to ok. 185zl.

  • 10 miesięcy temu

    Ja mam pytanie do dziewczyn po histerektomii... Czy mialyscie uplawy? Jestem rok po operacji i mam wodniste uplawy. Zostawili mi jeden jajnik wiec cykle mam😁 zastanawiam sie czy to nie fizjologia? W sensie np w czasie "okresu" mam taka wydzieline. 

  • 10 miesięcy temu
    Joannna napisał:

    elza napisał:

    A cytologia płynna jest na NFZ?

    Niestety nie. U mnie kosztuje 85 zł. Czasem są fajne promocje w laboratoriach i w pakietach z HPV można zrobić w korzystnej cenie. Samo genotypowanie wysokoonkogennych typów to ok. 185zl.

    Gdzie robisz genotypowanie i cytologię płynną?Ja płaciłam za taki pakiet ok 380 zł :-/ chętnie zrobię to taniej ;-)

  • 10 miesięcy temu
    Visena85 ja jestem po histerektomii radykalnej w 2015, czasami upławy się pojawiają i wtedy przy cyklicznych kontrolach zapisuje mi moja gin globulki, sprawdź u swojej ale jeśli się niepokoisz to napisz zapytanie w tutejszym BIO/prawy dolny róg, tam na nasze pytania odpowiadają lekarze,m już niejednej tutaj pomogli i niejedną uspokoili oczywiście w sytuacji gdy do wizyty lekarskiej daleko, pozdrawiam
  • 10 miesięcy temu
    Kardamonka napisał:

    Joannna napisał:

    elza napisał:

    A cytologia płynna jest na NFZ?

    Niestety nie. U mnie kosztuje 85 zł. Czasem są fajne promocje w laboratoriach i w pakietach z HPV można zrobić w korzystnej cenie. Samo genotypowanie wysokoonkogennych typów to ok. 185zl.

    Gdzie robisz genotypowanie i cytologię płynną?Ja płaciłam za taki pakiet ok 380 zł :-/ chętnie zrobię to taniej ;-)



  • 10 miesięcy temu

    Ja to robię w mojej przychodni ginekologicznej. Nawet nie pamiętam gdzie to wysyłają. Widziałam ofertę Gyncentrum, więc jeśli masz gdzieś w okolicy to warto, bo tam pakiet płynna cytologia plus HPV 15 kosztuje 195zl. 

  • 10 miesięcy temu
    O to dość konkurencyjna cena!
  • 10 miesięcy temu

    Wyniki cytologii oraz genotypowanie HPV mam prawidłowe. Uffff 🙂 widocznie zabieg plus zalecenia mojej pani lekarki zadziałały. 

  • 10 miesięcy temu

    joanna ro super!!!a jaki miałaś typ hpv?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat