Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 11 miesięcy temu

    krewetka jak się czujesz?masz już wyniki?

  • 11 miesięcy temu

    dziewczyny ja mam do Was pytanie i tez odniosę się do pytań z forum (czytałam dziś starając się znaleźć odpowiedz dla mnie).

    Ja mam hsil cin2/3. Hpv16 - cyto płynna

    Kolposkopia wykazała Lsil i bez dramatu 

    Teraz czekam na wyniki wycinków. Moje pytanie. Czekam już 4 tygodnie i nadal nic. Wiem, ze obsuwa przez majówkę ale tez lab powiedział, ze były bardzo małe wycinki i dodatkowo barwią. czy to oznacza coś złego?

    i tez odniosę się do pytań z forum o pobranie wyci nkow. Ja robiłam prywatnie i miałam znieczulenie miejscowe sprayem przez wziernik. Nic nie boli tylko nie jest przyjemne. Byłam w gabinecie w sumie z pol h. Potem wróciłam do domu i zabrałam psy do parku. Zadne l4, narkozy, piżamy i szpital na noc na 100 % nie są potrzebne. Nawet elektrokonizacja z tego co doktor mówi, ma się skończyć powrotem do domu tego samego dnia 

  • 11 miesięcy temu

    Ja byłam na nfz. Po wyniku cytologii hsil 2/3cin pobranie wycinków i łyżeczkowanie 25.04 w narkozie - jeden dzień w szpitalu i 2 tygodnie L4. Wyniki przyszły 11.05 i wyszło hsil 3cin więc konizacja 21.06 i min. 2 dni w szpitalu.. A prędzej badania krwi i anestezjolog 

    Jak widać kazdy inaczej mówi i robi 😉 i taki prywatny I taki z nfz

  • 11 miesięcy temu

    kurczę ale to masz sporo tego leżenia szpitalnego. Ja przed prywatnymi wycinkami miałam kolposkopie w szpitalu (na sto razy te badania ale już trudno) i nawet w szpitalu powiedziała doktor, ze albo będziemy obserwować albo konizacja i przychodzę rano i wychodzę po południu. A szpital na madalinskiego w Warszawie. To jednak chyba faktycznie nie można się sugerować innymi, każdy przypadek indywidualny. Zazdroszczę natomiast szybkich wyników bo ja już cholery dostaje. Powodzenia na konizacji :) niedługo będziesz mieć z głowy 

  • 11 miesięcy temu

    ja miałam wycinki i konizacje leep w znieczuleniu miejscowym,mi kolposkopia pokazywała lsil a wycinki i konizacja hsil

  • 11 miesięcy temu

    Hej dziewczyny, nie zagladalam tu chwile, bo staram sie nie myslec o tym wszystkim i sie nie dolowac, bo im wiecej czytam i mysle, tym bardziej popadam w paranoje.

    20go Kwietnia mialam Leep/leetz , wszystko przebieglo bez problemowo, z bolem tragedii nie bylo, nie cale 5dni mialam brazowe plamienia, potem nic, a po 8dniach nagle pojawila sie plama swiezej krwi. Tak jakby chluslo ze mnie nagle, pomyslalam, ze to moglo byc oderwanie strupa. To krwawienie/plamienie trwalo 10dni po czym przyszla miesiaczka. W pierwszy dzien miesiaczki akurat bylam na wizycie kontrolnej, lekarz mi powiedzial, ze wszystko pieknie zagojone, ze bardzo dobra robote lekarz wykonal, po czym stwierdzil, ze nie ma powodu do zmartwien, ze to krwawienie to na pewno nalozenie sie oderwanie strupa na miesiaczke. No dobra, to bylo dokladny tydzien temu a ja dalej krwawie. Moze nie tak bardzo jak wczesniej, ale zauwazylam , ze po wyproznianiu sie nagle pojawia sie wiecej krwi po czym zostaja tylko plamienia. Czy ktos mial podobnie? Zadnych boli zadnych nie milych zapachow wiec juz sama nie wiem co z tym zrobic.

  • 11 miesięcy temu

    spokojnie, tak może być.Ja jestem ponad 3 miesiące po leep a przed każdą miesiaczka mam kilkusniowe plamienia które ewidentnie są po wyproznieniu,żywa krew a później brązowa.

  • 11 miesięcy temu

    Cześć dziewczyny 😊

    Poczytuje was od tygodnia. Teraz postanowiłam dołączyć bo dostaje na głowę 😵‍ 

    W zeszłym tygodniu odebrałam wyniki cytologii 

    Hsil cin2 cin 3 cechy infekcji hpv

    W ten sam dzień pojechałam zrobić kolposkopie z wycinkami. Pojawiły się zbielenia z których gin pobrał wycinki do biopsji...

    Dziś wyniki testu hpv. Wykryto 16

    Samopoczucie na dnie... Pocieszam się czytając wasze komentarze. Staram się nie panikować ale jest ciężko czekając na wyniki histopatologii a to dopiero tydzień 

  • 11 miesięcy temu

    Ansa,witamy,ja też panikowałam,przeczytałam internet od deski do deski na temat cytologii itp.tez mam hpv 16,jestem po konizacji.Nie martw się, w najgorszym wypadku skonczy się u ciebie zabiegiem a to naprawdę nie koniec świata, trzeba sie"cieszyc",że zmiana jest wykryta.Pozdrawiam

  • 11 miesięcy temu
    Ansa napisał:

    Cześć dziewczyny 😊

    Poczytuje was od tygodnia. Teraz postanowiłam dołączyć bo dostaje na głowę 😵‍ 

    W zeszłym tygodniu odebrałam wyniki cytologii 

    Hsil cin2 cin 3 cechy infekcji hpv

    W ten sam dzień pojechałam zrobić kolposkopie z wycinkami. Pojawiły się zbielenia z których gin pobrał wycinki do biopsji...

    Dziś wyniki testu hpv. Wykryto 16

    Samopoczucie na dnie... Pocieszam się czytając wasze komentarze. Staram się nie panikować ale jest ciężko czekając na wyniki histopatologii a to dopiero tydzień 





Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat