Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • 12 miesięcy temu
    Justynabnzk czy dobrze przeczytałam, że miałaś konizację BEZ znieczulenia ? to nie jest możliwe
  • 12 miesięcy temu

    Moja ginekolog kazała oszczędzać się przez 3 tygodnie. Nie dźwigać, nie ćwiczyć intensywnie, dbać o siebie, więc jak już mnie nie bolało to spacerowałam. 

  • 12 miesięcy temu
    :

    Hejka, jak ból? To bez znieczulenia?

    MiLam znieczulenie miejscowe podczas biopsji i potem podaczs konizacji



  • 12 miesięcy temu
    kaa napisał:

    Justynabnzk czy dobrze przeczytałam, że miałaś konizację BEZ znieczulenia ? to nie jest możliwe

    Miałam znieczulenie miejscowe,zabieg trwał pol godz



  • 12 miesięcy temu

    Ok:) czy któraś z Was miała jakies powikłania? Stany zapalne, zrosniecie szyjki, blizny bolace ciągnące, dyskomfort przy współżyciu? Coś z pęcherzem? 

  • 12 miesięcy temu
    Krewetka napisał:

    Ok:) czy któraś z Was miała jakies powikłania? Stany zapalne, zrosniecie szyjki, blizny bolace ciągnące, dyskomfort przy współżyciu? Coś z pęcherzem? 


    U mnie nic się nie działo. Stanów zapalnych nie było, szyjka podobno dobrze się zagoiła. Jedynie co dyskomfortu podczas współżycia się jeszcze nie mogę wypowiedzieć. W dwóch cyklach miałam już po skończonym krwawieniu jakąś akcję śluz z krwią, ale nie wiem czy to szyjka czy po prostu jakieś hormonalne zawirowania. 

  • 12 miesięcy temu

    u mnie zaraz po konizacji wszystko ok łącznie z gojeniem,mam problem z tym plamieniem kilka dni przed Miesiaczka podczas wyprozniania(pisałam o tym wcześniej)od zabiegu miałam 3 miesiączki i zauważyłam, że są łagodniejsze,mniej bolesne a krew jest taka "zywsza".Czasem piecze mnie po i  podczas oddawania moczu ,nieiwm czy to ma związek z konizacja.

  • 11 miesięcy temu

    Dzięki dziewczynki. Ja jest po ( wczoraj zabieg) , jak na razie jest ok. Nic nie boli. Pytałam o infekcje, bo od stycznia kiedy kiedy zrobili mi kolpo oraz ukrecili polipa zmagam się z dużymi uplawami. Gęste, białe, zabarwiaja wkładki na żółto, bezwonne. Mówiłam o tym lekarzowi tydzien przed konizacją. Nie zbadał mnie kazał wziąć gynalgin( jakoś tak) ale uplawy zostały. Zgłosiłam to przed konizacja już w szpitaku to jedna ginekolożka powiedziała, ze robimy wymaz, jak cos wyjdzie to przekładamy konizację, ale zaznaczyła, ze ona nic nie widzi w badaniu ginekologicznym. Na drugi dzień poszłam na stół i zrobili wymaz w trakcie potem uspanie i zabieg. Więc tak od dupy strony:) przepisali mi teraz antybiotyk, gynalgin plus żel papilocare. Zobaczymy. Obym nie dostała jakiegos g... na:). Pytanie, też brałyscie jakies leki po? 

  • 11 miesięcy temu

    to super ,że jesteś już po.Ja po zabiegu brałam albothyl z tego co pamiętam 5 tabletek.

  • 11 miesięcy temu
    Krewetka witaj ja nie brałam nic, teraz najważniejsze są wyniki, trzymam kciuki


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat